Zalim Sözleri

zalim sözleri

Zalim sözleri yazımızda zalimliğe uğradığınızda paylaşmak istediğiniz zalim sözleri ve anlamlı zalim ile ilgili yazılar bulabilirsiniz.

Zalim Sözleri

Bu dünyada zalim olan er geç mükafatını yüce yaradan tarafından alacaktır. Sanılmasın ki kimsenin ettiği yanına kar kalacak. İyiliğe iyilik ve güzellik ile karşılık veren Allah, muhakkak ki kötülere de hem bu dünyada, hem de öbür dünyada hak ettiğini verecektir. O’nun terazisi asla şaşmaz, yanılmaz.

İnsanı insan yapan merhametidir. Zalim olmak kime ne kazandırmış ki? İyi olana güzel kapılar her zaman açılır. Zalimlik kanına işlemişse bir insanın açılır sandığı kapılar her zaman suratına kapanır.

Tarihten bu yana tüm zalimleri Yüce Allah kahreylemiştir. Onların yaptığını kullar görmezden gelse bile, rabbim her zaman gören ve işiten olmuştur. Zalimin zulmü hiçbir zaman yanına kar kalmayacaktır.

Zalimin zulmüne aldanma. Zalim yaptıkları ile kendi mutsuzluğunu ortaya dökmektedir. Elbet bir gün devran değişecektir. Elbet zalimin zulmü ona kar kalıyorsa, zulme uğrayanın her zaman Allah’ı vardır.

İnsanlara zulmederek kazandığın lokmanın ne hayrını göreceksin? Savaşta kıydığın canlar ile vatan mı kurabileceksin? Zalimliğin bedelini hangi acımasız ödememiş şimdi söyle? Zalimler görünürde kazanmış gibi olsa da, iyilik yapan her zaman kazanan taraf olmuştur.
Zalim olan insan mutsuzdur. Kendi mutsuzluğunu kapatmak için de başkalarına zulmeder. Ancak bu zulümler ona kat be kat en ağır mutsuzluk olarak geri döner. Selam olsun iyiliği her geçen gün yayanlara.

Gerçekler karşısında kör kalarak, zalimlerin yanında olanlar bir gün elbet cezalarını çekeceklerdir. Öyle ki vicdan çok ağır bir yüktür. Her şeyi kaldırabilirsiniz ama; vicdan terazisinin altında ezilirsiniz. Bu nedenle insanlara eziyet etmeden önce binlerce kez düşünün.

Zalimlerin sonu her zaman aynı olmuştur. Tarihe baktığımızda en kanlı eylemleri ile insanları katledenlere tarih her zaman dersini en iyi şekilde vermiştir.

Daha fazlası için Kısa Sözler

Bin zulme uğrasan da sen onlara, onlar gibi karşılık verme. Cümleyi derinlemesine okuyup anlamak istediğinizde merhametin ve iyiliğin nasıl güzel kapılar açtığını görebiliyorsunuz.

Zalimlik karşısında susma. Haklının yanında olmaktan çekinme. Eğer sen zalimlerin yaptığını görmezden gelirsen, bir gün mutlaka aynı şeyleri yaşayacaksın. Sen o zaman nasıl sustun ise; senin için de başkaları susacak. Haksızlığa göz yumma, boyun eyme. Zalimden taraf olma.

Artık tüm dünyada zalimlerin yaptığı zulümler son bulmalı. Savaşlarda masum canlara bulanlar cezalarını çekmeli. Anasız babasız kalan çocukların artı yüzü gülmeli. Zalimliğin yanında duranlarda artık sesini çıkarmalı. Yoksa ferah bir dünyaya nasıl çıkarız.

Zalim olan insan acıma duygusundan yoksundur. Merhamet etmeyi bilmez. Onun insanlara ve diğer tüm canlılara verebileceği tek şey zulmetmedir.

Gönlüm bu zalimliğine katlanamıyor sevgili. İçimde açan çiçekleri öldürdün sen. Ama unutma ki senin zalimliğinin karşılığında ben sana yine çiçekler dağıtmaya devam edeceğim zorda olsa, darda da kalsam iyiliği sevdana ekmeye devam edeceğim.

Zalim bir yar düştü benim de payıma. Sevdayı zulüm etmek zannediyor. Oysa Yüce Allah katında  gönül kırmanın günahı çok değil mi ?

İnanıyorum ki bir gün zalimlerin zalimlikleri son bulacak. İşte o zaman kalp kıran o insanlar vicdan yükünün altından kalkamayacaklar. İyiliği kendilerine amaç edinecekler ancak; iş işten geçmiş olacak. Gel sen de vazgeç bu zalimliğinden ey sevgili. Sen de vazgeç iş işten geçmeden.

Bir başkasının eşyasına göz dikmek, çalmak-çırpmak ancak zalimlerin yapacağı işlerdendir. Haksız kazanç ile mal mülk edinmek de zalim olan insanlara has bir davranış şeklidir. Adalet duygusunu bilmeyen ve eşit davranmayan insan da zalimin ta kendisidir.

Helal yolla ekmeğini kazanmayıp, bir başka masumun rızkına göz diken zalim değil de nedir ? Bu nedenledir ki Yüce Allah ‘’zalimlerden ve onların uşaklarından uzak durun.’’ diye buyurmuştur.

Tarihte insanlara zulmederek, masumları öldürerek toprak kazananlar hiçbir zaman iflah olmamıştır. Bunun sayısız örnekleri vardır. Bu tür insanlar yaıp yıkarak kimseye acımamıştır. Ancak filmin sonunda da kendi elleri ile kendi sonlarını hazırlamışlardır.

Zalimler de çeşit çeşittir. Allaha karşı gelerek imanını hiçe sayanlar da önce kendilerine sonra ise insanlara zalimlik etmektedirler. Bu zalimler yaptıkları haksızlık, yolsuzluk ve soysuzluk ile kazandıklarını zannederek, aslında hep kaybeden taraf olmuştur.

Zalim insan tüm canlılara acımayan insandır. İnsanlara eziyet ettikleri gibi, Allah’ın ‘’onlar benim sessiz kullarımdır.’’ dediği hayvanlara da zulmeden zalimler çoktur. Ancak bilinmelidir ki bir gün onlarda Rabbimizin hak terazisinde en ağır şekilde cezalandırılacaklardır.

Zalim olan insanlar kıyamet gününde ne yapacaklarını biliyorlar mı ? O gün bu yükün altından nasıl kalkacaklarını düşünüyorlar mı ? Bu günah affı olmayan en ağır günahlardan biridir .

Zalim olan insan, güçsüz ve kendinden zayıf olana eziyet eder.Ancak bilinmelidir ki bu dünya kimseye kalmadığı gibi onlara da kalmayacak. Kıyamet günü onlarda tek başına, zayıf ve güçsüz kalacaklar.

Zalimlik sadece insana karşı değildir. Hadisi şeriflerde anlatıldığı gibi, Yüce Yaradan’a şirk koşmakta zalimliğin en ağır yanlarından biridir. İşte o zalimler kıyamet gününde en ağır ceza ile cezalandırılacaklardır. Bilinmelidir ki, onlar asla affedilmeyeceklerdir.

Bazıları da din tacirliği yaparak masum insanlara zalimlik eder. Yüce Allah böylesi zalimleri mahşer gününde en ağır ceza ile cezalandıracaktır. Onların ne içecek suyu olacak, ne de sırat köprüsünden geçecek bir imkanı. Ateşin en yakıcısı onlara tahsis edilecek. Soğuğun en üşüteni onlara gönderilecek. O nedenle insanların dini duyguları asla sömürmemek gerekiyor.

Zalim olan insan kendini sordularsa, ben ne yapıyorum düşüncesi ile sık sık yoğrulursa doğru yolu bulacaktır. Ne bu dünyada, ne de öbür dünyada kötüler asla kazanan taraf olmamıştır. İyilik en güzel duygudur. Selam olsun kalbinden iyiliği etrafa yayanlara.

Zalim sözleri yazımızın sonuna geldik.

Yazıyı Oyla post

Bir cevap yazın