Yalakalık Sözleri

yalakalık sözleri

Yalakalık sözleri yazımızda yalakalık yapanlara laf sokucu sözler, menfaati için yalakalık sözleri ve sert yalakalık mesajları bulabilirsiniz.

Yalakalık Sözleri

Yalakalık yaparak, başkasının sırtını sıvazlayarak ekmek yiyeceğime tek başıma aç kalırım daha iyi. Dünyada onurum için yaşıyorum. Kimseye kulluk etmem; bir iki güzel söz, biraz para için kimsenin önünde eğilip bükülmem. Kendi çabamla kendim olarak kazandığım bana kafidir. En büyük zenginlik mutluluksa eğer ben böyle daha mutluyum.

Dalkavuklar her zaman açgözlü ve hilebaz insanlardır. Rakiplerinin önüne engel koymak için her yolu denerler. Kazanmak için ahlak kurallarını yok sayarlar. Onlar karakterden ve prensiplerden yoksundur. Sevgileri gibi mutluluk ve üzüntüleri de sahte ve zorakidir.

Doğru insanlar bu dünyada kaybederler. Onlar dürüst davrandıkları için, gerçekleri savundukları için çoğu kimse onlardan rahatsız olur. Oysa yalaka ve işgüzarlar için durum farklıdır. Onların seveni de öveni de çoktur. Sırf yalakalık yaptıkları için el üstünde tutulurlar.

Başkalarını gömerek, hak yiyerek bir noktaya gelmektense aç kalmak daha iyidir. Riyakârlık ve hilebazlıkla kazandığınız hiçbir şey size helal değildir. Bu dünyada kimseye hakkından fazlasını yemek nasip olmaz.

Yalaka bir insan olduğunuzda sizi kullanırlar. Dürüst insan gerçekten sevilen insandır. Dürüst ve gururlu olmak erdemin ve onurun temellerindendir.

 Sırf yaranmak için sevmediğiniz insanlara karşı iki yüzlülük yapmanız dünyanın em itici durumu. Bir şeyler kazanmak uğruna kendi değerinizden kaybetmeyin. Kimseye peşkeş çekmeden de iyi yerlere gelebilirsiniz.

Çalışarak başarıya ulaşabilirsiniz. Boyun bükerek birilerinin sırtından kazanmaya çalışmayın. Bileğinizin hakkıyla kazandığınız size yeter.

Buralara geldiğim yolda kimseyi gereksiz yere övmedim. Yukarı tırmanma uğruna kimsenin omuzuna basmadım. Hep dürüst oldum insanlara. Ne yaptığım işi gözümde büyüttüm ne de emeğimi küçümsedim. Yalakalık yapmadan her şeye alnımın akıyla sahip oldum.

Karakterin demir kadar sağlam olsun. Cıvık karakter insanı maymun eder. Menfaatlerin uğruna kişiliğini bozma. Belki yalakalık yaparak kazanç sağlayabilirsin. Ama kaybın kazancından daha büyük olur. Bir sabah aynaya baktığında “ kim bu” dersin.

Zaaflarını ve nefislerini idare edemeyen insanlar el etek öperek yalakalık yaparlar. Biraz daha para kazanmak, birilerinden bir şeyler alabilmek ya da güçlü kişilerle iki laf etmek için eğilip bükülürler. Bu insanlar tüm dünyadalar. Her yerde rakip olabilen değersiz ama tehlikeli kişilerdir.

Daha fazlası için Laf Sokucu Sözler

Haksızlığa karşı gelmek, alnının teriyle kazanmak yerine güçlüleri övüp methederek yükselen insanın ömrü yalakalıkla geçer. Güç elden ele dolaştığından yalakanın övdüğü sürekli değişir.

Bu insanlar gün gelir çıkarı için düşmanını dahi yere göğe sığdırmaz. En sevmediklerini göklere çıkarır, onu sevenleri yerden yere vururlar. Onlar için ahlak değil güç önemlidir.

Hırsları uğruna ona güveneni satıp, yalakalık yaparak değerini düşüren insanları yanıma almışım. Tek dertleri kendileri olan çıkarcıları insandan saymışım. Onlar yüzüme gülerken akıllarından geçen kötü düşünceleri anlayamamışım. Dost deyip de adamdan saymışım. Anladım ki en büyük hatayı insanlara güvenerek yapmışım.

Dün arkasından atıp tuttuğunuz insanların şimdi önünde eğiliyorsunuz. İkiyüzlülüğünüz de yalakalığınız da duruşunuzdan belli.

Ama maalesef bu dünya üzerinde en çok siz kazanıyorsunuz. Başkalarının ayağını öperek kendi değerinizi ayaklar altına alıyorsunuz. Bir şeyi merak ediyorum, hiç mi onursuz hissetmiyorsunuz?

Dürüst insan ne kadar çalışırsa çalışsın sonunda kazanan yalaka kesim oluyor. İnsan ne kadar gururluysa o kadar kaybediyor. Karakterinden ödün veren, sövüp saydığı adam karşısına gelince kölesi olanlar her yerde seviliyor. Aslında yalakalar da işlerini yapıyor. Peki kardeşim hiç mi bitmeyecek bunların soy

Hırslı ve kendini beğenmiş insanları yalakalık yaparak elde etmeniz kolaydır. Bir iki güzel söz söylediniz mi sizinle hemen can ciğer olurlar. Onları gülünç duruma düşüren de budur. Şımartılmak ve övülmek onları düşünemez hale getirir. Yalakalar istediklerini aldıktan sonra, kendini beğenmiş insanlar gerçeklerin farkına varır.

İnsanlar güzel nasihatleri, faydalı bilgileri göz ardı ederler ama dalkavukça sözler onların duydukları en güzel kelimelerdir. Biri yeter ki onu övsün saatlerce dinlerler. Oysa gerçekler bambaşkadır. Onları öven dostları değil yalakalarıdır. Unutmayın ki dost her zaman doğru olanı ve acı da olsa gerçeği söyler.

 Tükürülecek eli öpenler yalnız dudaklarını değil karakterlerini de kirletirler. Menfaatleri uğruna, kişilik yoksunu olup çıkarlar. İstekleri gerçekleşsin diye her türlü numarayı denerler.

Saygı duymaları, yerlere kadar eğilmeleri ve yüzlerindeki gülümseme tamamen yalandır. Yalakalar iyi rol yaparlar. İnsanların zaaflarını ve onları kandırmayı da çok iyi bilirler.

Ben kimsenin masasına meze, ayağının altına paspas olmadım. Hep dik durdum, dürüst davrandım. Çirkine güzel, zayıfa güçlü, düşmana da dost demedim.

Fakat bu bozuk terazide kazanan da olmadım. Hayat hep yalaka insanlardan yana oldu. Bu dünyada dürüstlerin kaybedip dalkavukların kazandığını çok geç anladım. Yine de insan olmaktan caymadım.

Bu yaşıma kadar kimseyi satmadım, yalakalık da yapmadım. Her zaman düştüğüm gibi tek başıma kalktım. Kimseye boş yere eyvallah demedim. Zalime destek olmadım. Onaylamadığım hiçbir şeyde taraftar olmadım. Neysem oyum, bu dünyaya yalnızca Allah’ a kulluk etmeye geldim.

Birkaç güzel söz duyan kendini kral ilan ediyor. Bir avuç suyu olan denizleri varmış gibi ahkâm kesiyor. Aynaya geçip “Ayna ayna söyle bana” diyorlar bazı kendini beğenmişler. Kendilerine söylenen övgülerle iyice şımarıyorlar. İyi ki yalakalar var yoksa bu insanlar dertten kendi canlarına kıyarlardı.

Yalakalıkla başlayan her arkadaşlık kelebeğin ömrü kadar kısa sürer. Gün geldi mi yalaka övmekten bıkar, diğeri ise övülmekten. Dost dediğin dostuna kusurlarını söyler, eksiğini tamamlar. Dost her zaman destek olur ama yalaka olmaz. Dalkavuk ise her zaman methiyeler düzer ama bunu yalnızca kendi çıkarı için yapar.

Yalakalık Sözleri yazımızın sonuna geldik.

Yazıyı Oyla post

Bir cevap yazın