Yağmur Sözleri

yağmur sözleri

Yağmur sözleri yazımızda kısa yağmur sözleri, sevgiliye yağmur ile ilgili mesajlar ve duygusal yağmur yazıları bulabilirsiniz.

Yağmur Sözleri

Yağmur yağıca gök yüzünde oluşan o aydınlık görüntü gibiyhdi senin gözlerin. Sanki kirli bir sokağı temizleyen yağmur gibi temizledin kalbimi.

Yağmur ne kadar şiddetli yaşarsa yağsın her zaman gök kuşağına vesile olur. Bu dünyadaki en güzel kokulardan biri yağmur kokusu bir diğeri ise senin kokun.

Yağmurun insana bıraktığı huzuru tarif edecek bir kelime henüz bulunmuyor. Unutma ki her yağmur sonrası hava aydınlanır.

Bana yağmuru kelimeler ile anlatma, bana yağ! Yağmur her daim insanı ıslatır fakat içini de en çok ısıtandır.

Güneşin kıymetini anlayabilmek için ilk olarak yağmuru yaşamak gerekir. Yağmuru sevmesen bile gök kuşağını görebilmek için katlanmak zorundasın. 

Yağmurda el ele ıslandığın kişiye aşık olursun. Aşk seninle yağan yağmurun altında bir fincan kahve içmektir.

Yağmurun yağacağını kafanı kaldırıp bulutlara bakarak anlayabilirsin. Yağmur damlalarından hoşlanmayan insanlar bu hayattan keyif almayı bilmiyordur.

Yağmur sonrası ortaya çıkan kokuyu en derinine çekebilmek insana verilen en büyük ödüllerden biri olabilir.

Yüreğin dünden ıslak kaldıysa eğer yağmur çok daha anlamlı gelmeye başlar sana. Yüreğimi ıslatan o yağmur bir gün senin de yüreğini ıslatır mı dersin?

Yağmur başladığında keşke yanımda sen olsaydın diyorum hep. Senin yanımda olman ve aynı zamanda yağmurun da yağması nasıl büyük bir keyiftir, bilemezsin anlayamazsın.

Yağmurda yürümek her zaman bana iyi gelmiştir. Çünkü yağmur altında kimse ağladığımı fark etmez ve içimden geldiği gibi ve ne kadar istersem ağlarım.

İnsanların içi ve dışı bu kadar kirli olmasaydı belki de yağmura hiç ama hiç ihtiyaç kalmazdı.

Daha fazlası için Kısa Sözler

Sokakları temizleyen bu yağmur keşke sizin içinizdeki kötü niyeti ve kötü tavırları da temizleyebilse.

Hayatın insana ne katacağı belli olmadığı için her şeyden keyif almaya çalışmak gerekir. Yağan yağmurdan, güneşin sıcaklığından ve bunun gibi pek çok şeyden keyif almaya başlarsan o zaman hayat daha yaşanır bir hal almaya başlar.

Ne zaman nerede olursan ol yağan yağmur herkese aynı şeyi hissettirir. Hayatının en güzel anlarında çiseleyen iki yağmur damlası sanki bir şeyleri onaylar gibi gelir bana. 

Yağmurun kıymetini bir an olsun bile bilmeyen yağmur bir gün kıymetini anlamaya başlayacak fakat o zaman çok ama çok geç kalmış olacak.

Yağmur olmadan nasıl ki çiçekler gelişemez, ağaçlar kurur ise ben de sensiz nefessiz ve cansız kalırım. Bundan sonra yağacak olan yağmur ikimize gelsin sevgilim.

Yağmur damlalarının bir bir denize değişini izlemek o kadar büyük bir huzur veriyor ki. Bu huzurun geçmeyip her daim var olmasını istiyorum.

Ben senin denizinde kayboldum sen ise yağmur olup üzerime yağdın sevgilim. Ne yağmurlar eldi geçti bu memleketten de hiçbiri senin içimde yarattığın fırtına gibi olmadı.

Ne zaman nerede olursan ol her zaman bir yağmur damlası kadar uzağım sana. Aynı şehrin yağmurları ıslatmasa da bizi bil ki kalbim her zaman senin için atıyor ve atmaya da devam edecek.

Nedeni bilinmez ama yağmur sonrası oluşan toprak kokusu insana hep bir dinginlik verir. Öldükten sonra da toprağa girecek olmak nasıl sadık olduğumuzu gösteriyor.

Yağmursuz yaşanmış bir ömür yaşanmamış farz edilir. Her bir damla yağmur Allah’ın insanlara dağıttığı altındır. O kadar kıymetlidir ki herkes tarafından bu kıyemti bilinmelidir.

O kadar yoruldum ki bu yalan dolan düzenden. Bir yağmur yağsa ve bu ortalıkta gezinen sahtelik yağmur suları ile akıp gitse.

Senin yokluğunda açan güneşin, yağan yağmurun ve batan gecenin ne anlamı var sevgilim söylesene?

Ne zaman içimi bir hüzün kaplasa seninle birlikte yağmurlu günlerin keyfini canlandırırım gözümde. İşte o zaman yaşadığım huzur ve mutluluğun tarifi yok.

Ne kadar kaçmak istesen de o yağmur seni ıslatır. Madem öyle bu durumdan artık keyif almaya bakacaksın.

Yağmur yağarken şemsiye açan ya da şapka takan kişiler bizden değildir. Yağmur yağarken daha hızlı gitmeye çalışır ya da koşarsanız bilin ki daha çok ıslanırsınız.

İlk olarak yağmurda ıslanmanız gerek ki aydınlık gökyüzüne ulaşasınız. Yağmur yağarken ve etraf ıslanırken ben biraz ağlasam mesela kimse fark etmez.

Göz yaşlarını gizlemenin ve rahat rahat ağlamanın en iyi yolu yağmurda ağlamaktır. Sen bir yağmur damlası olsan ben milyonlarca yağmur damlası arasından seni bulur ve tutardım.

Neden yağmur sonrası ortaya çıkan toprak kokusunu seviyoruz biliyor musunuz? Çünkü ölünce de o koku ile baş başa kalacağımızı biliyoruz.

Ben senden sonra yağmur altında ıslanmaya cesaret edemedim. Çünkü seninle birlikte ıslandığım o yağmurda şimdi tek başıma ayakta duramam.

Yağmur yağarken kitap okuyup kahve içmek kadar keyifli başka bir şey var mı acaba bu dünyada?

Dünyanın daha keyifli ve daha yaşanır bir hal almasını istiyorsanız ilk olarak yağan yağmur altında en az bir kez ıslanmanız gerekir. Böylece yaşanan pek çok şeyin keyfine varmayı öğrenirsiniz.

Yağmur sözleri yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın