Üzgün Sözler

üzgün sözler

Üzgün sözler yazımızda sevgiliye duygusal üzgün sözler, mutsuz olduğunu belirten üzgün mesajlar ve kocaya üzgün laflar bulabilirsiniz.

Üzgün Sözler

İnsanlar değişmiş gibi yapmazlar, değişmiş gibi görünürler ve asla değişmezler. Huyu, suyu değişmez asla insanoğlunun. Öyle devam eder. 

Gözlerini görmek istemediğin şeylere kapayabilirsin aslında. Ama şu ki, kalbini hissetmek istemediğin şeylere asla kapayamazsın kapatmak istesen de, başaramazsın.

Platonik aşklara bakıyorum şöyle, karşılıksız aşk gibi bağımlılık gibi. Bir defa tutuldun mu bırakamıyorsun. Sana zarar verdiğini bile bile, göz göre göre. Bilmene rağmen mutluluk verse de vermese de yinede bırakamıyorsun. Aşk, her zaman çift taraflı olmalı.

Her şey değişiyor, gönüller kırılıyor, ihanetler ediliyor. Buna rağmen insan, kendi oluşturduğu dünyasında mutlu olabilmeli.

Tükenmişlik duygusu, insan için en ağır darbedir. En büyük acıdır. Yıkımdır. Uyuyarak bazen geçer, uyuyunca geçeceğini zanneder insan. Bir nevi rahatlama.

Bir insanı ilk görüşte gördüğünde hissediyorsun aslında ne ile karşılanacağını, sonunda ne olacağını. Mutlu son ile biten aşkların ömrü kısadır. Ben elimdekilerin değerini ne kadar iyi bilsem de, sonu olmadığını biliyorum. Kaybedince elimdeki değerleri, bilenlerden soramıyorum. Değer verdiğim zaman ise, her zaman ve hep kaybedenlerdenim. Hep kaybettim, her zaman kaybeden taraf oldum.

Şöyle bir denize baktım o gün sahilde. Deniz pak ve masmavi, tertemizdir. Işıl ışıl parlıyordu. Gemiler geçip gidiyordu. Gemiler peki batınca bu güzelliğin karşısında, denizin canı acaba acır mı?

Üzgün olduğunuz zaman okuyabileceğiniz yazımıza göz atmak için Üzüntülü Sözler yazımıza tıklayın

Her zaman inandığım bir cümle vardır benim hayatım boyunca. İnandığım ve arkasında durduğum. Doğru olan her söz, insanın canını yakar. İşine gelmez. Zoruna gider. Hayatın kanunu budur.
Dünyada hep iyiler kaybeder, kötüler kazanır. Kötü biri olamasak ta, sadece şu hayatta iyi olmaktan yorulan, bıkan, tükenen birçok insanlar var. İyi olmaktan vazgeçmeyelim, bırakın kötüler kaybede, kazana dursun.

Hak etmediğimiz şeyleri yaşamak umudumuzu kırar, hayat bize negatif şekilde görünür.  Buna izin vermemek suretiyle Allah, hak etmediğimiz yaşantıyı bize yaşatan herkese muhakkak onlara da yaşatır.

Hayal kurunca kursağımızda kalır bazen. Sevinsek de olmaz, sevinmesek de. Hayaldir ama o tertemiz, bizi mutlu kılan. Üzülmek yerine, en azından hayal kurmamamız gerektiğini öğrenmiş oluyoruz bu hayattan. Umudunu yitirme.

Bitti ve tükendi artık ağlayışlarım. Bitti tükendi artık haykırışım, çığlıklarım. Sana olan sevgim bitti artık. Kaybettin. Git artık benden, gidebildiğin yere kadar. İster dünyanın öbür yanına, ister daha çok uzaklara. Bütün yollar al senin olsun. Ama şunu bil ki, kimse seni benim seni sevdiğim kadar sevmeyecek, bu temiz sevgiyi kimsede bulamayacaksın.

Sevgiliye Üzgün Mesajlar

Aşk, 3 harfli ve içine dünyaları sığdırabilecek kadar kutsal bir terimdir. Bitiyorsa eğer, sevgi yüreğinde kalmadığı için. İçin acımıyorsa biter. İçin kanasa da, bitirebiliyorsan aşk diye bir şey kalmamıştır. Tükenmiştir. Kül olmuştur.

Kuşlar kadar özür olmak ister bazen insan. Özgürce uçmak. Ama o kuş bir gün gökyüzünü kaybetmiş olursa, üzgün ve kırgın olduğu içindir. Ve bende hayata o derece kırgın ve yorgunum.
Ben her şeyden önce, sevdim seni. Herkesi karşıma alarak, her şeyi göze alarak. Üstüne titreyerek sevdim seni. Biliyorum inanırım, inanırsın. Sende aslında beni sevdin. Ama benim gibi değil. Her şeyden önce değil. İşte bizim farkımız buydu.

Hatırlamak,  hatırlanmak güzel şeyler. Öyle derler. Fotoğraf albümleri, fotoğraflar hepsi birer anı olsa da içimizi bir an da olsa gülümsetse de, elimizi uzatıp o anılara geri dönemeyiz. Anıdır işte, adı gibi kendi gibi. Anılar güzeldir. İçimizi kanatsa da, hatıralar güzeldir.

Vazgeçmek, bir çırpıda silmek kolaydır. Önemli olan, vazgeçtikten sonra pişman olmamaktır. Kimse, hiç kimse vazgeçilmez değildir. Vazgeçmemeye kadar, elindeki değeri bilmek daha güzeldir..Derin bakışlı, deli gözlerin, gözbebeğinin içinin güzelliği gelir aklıma bazen. Masum gülüşün, iç çekişin gelir..

Yalnızlığa kafa tutmuş birini, aşka itemezsin. Çünkü o alışmıştır yalnız yaşamaya. Yalnızlığı benimsemiştir. Sonra, biri çıkar karşına. Âşık olmak istersin, elini uzatmak istersin. Kalbin ve yüreğin buna izin vermez. Çünkü buna hazır değilsindir.

Aslında oturup düşündüğümde kendimi tek ve yalnız hissetmiyorum. Etrafıma baktığım zaman, aşkları gördüğüm zaman yalnızlığımla kalmayı iyi yapmışım diyorum. İçimde kocaman boşluk olsa bile, olmayacak bir hayali kurmak gibi beklentiye giriyormuşum gibi hissediyorum kendimi.

İtiraf etmeliyim ki, ne gücüm var ne direncim. Umudum desen, cesaretim desen, yüzüm desen.. Bittiyse aşkımız, bitti. Geri dönüşü olmayan yola girmişim. Yalnızlığımla baş başayım.

Ölümden başka her şeye umut var derler. İlla ki vardır tabi umut. Elimden tutacak biri varsa başımı kaldırır bakmasını bilirim. Ama var mı karşıma çıkacak öyle bir yiğit? Yağmurları seviyorum.

Balkonda oturup izlerim öyle sakin sakin. Sanki alıp götürüyor içimdeki tüm sıkıntıları, tüm yorgunluklarımı. Beynim boşalıyor sanki. Huzur veriyor. Yağmurları sevin.

Mücadele eden bir kadın, üzerinize titreyerek sever, verdiği mücadelen, aldığım tüm risklerden, bıkmadan usanmadan sever. Ne zarar gelir bu kadından. Sevmek kolay bir iş değildir. Taşıyabilmeli insan. Yükü omuzlarında olsa bile, başınızı eğecek gibi değil alnınızı dik şekilde yapacak gibi sever kadın…

Olmuyorsa istediğin bir şey, vardır bir hayır. Olmuyorsa, olmuyordur. Ne zorla, ne de üstüne düş. Vardır Allah’ın bir bildiği. Sabret kulum diyordur belki de. Belki de, daha iyi bir şey olacak belki de daha güzel bir şey için olmuyordur. Zamandır her şeyi gösterecek en güzel ilaç. Sabırdır, en güzel umut. Sabreden ermiş muradına ermiş. Beklemektir, güzel yarınları. Bekle, bekle ki güzel yarınlar gelsin.

Sen gidince hiçbir şey diyemedim arkandan. Ağzım bantlandı sanki. Fermuarını çektim dilimin. Ve benim de hiçbir şey denilmedi arkamdan. Biz olduk ve bittik. Geldik ve geçtik bir hışımla. İzimiz, külümüz bile kalmadı gerimizde. Dayana bildiğimiz kadar dayandık ve kazanmadık. Ödülümüz ise yalnızlık oldu…

Üzgün sözler yazımızın sonuna geldik.

Yazıyı Oyla post

“Üzgün Sözler” üzerine 2 yorum.

Bir cevap yazın