Türk Sözleri

türk sözleri

Türk sözleri yazımızda kısa turan türk sözleri, türk hakanlarının sözleri ve tüyleri diken diken eden türklük sözleri bulabilirsiniz.

Türk Sözleri

Türk doğmak, Türk yaşamak şereflerin en büyüğüdür. Türk milletinin varoluşu, yaşama tutunuşudur, damarlarında ki asil kanıdır Türklük. 

Mücadele Türklerde, azim Türklerde, zafer Türklerde, başarı Türklerde… Türk yeter ki istesin her şey oluverir. İdealist Türk gençliği hep ileridir ülküsü.

Türk engel tanımaz. Çelik gibi zihni, çelik gibi imanı var. Hiçbir zorlukta ve zorluk karşısında dirayetini kaybetmez.

Türk milleti karşısına engeller çıktığında  rehavete kapılmaz Türk milletinin bekasını düşünerek, düştüğü yerden daha güçlü, inançlı kalkar ve savaşır kimliği için milleti içi.

Türk bitti demeden hiçbir şey bitmez. Son söz Türk’te biter. Kimse zorla Türk’e bir şey yapamaz, yaptıramaz. Türkün onuru var, gururu var asla çiğnetmez, asla ezdirmez.

Türkler her zaman dayanışma içindedir. Kuru ekmekte olsa son azığında kalan paylaşır komşusuyla, arkadaşıyla her zaman.

Türkler esareti sevmez, esir olmaz hiç bir zaman. Türk milleti yırtar dağları esareti bitirir, düşmanı alt eder. Türkün çelik gibi inancı var 

Türk milleti idealisttir kafasına koymuşsa hiçbir engel tanımaz. Çok çalışır, çok ister yapar. Türk milleti hedefine ulaşmak için gece, demez gündüz demez ülküm der, hedefim der.

Türk vazgeçmez ne dininden, nede imanından.

Türkün simgesi olan bayrağımız için Bayrak Sözleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Türkün özü namusudur şerefidir. Verse sahip olduğu tüm serveti yine vazgeçmez ne mutlu türküm demekten.

Türk milleti her zaman, her yerde, her koşulda devletini, milletini, vatanını ve bayrağını seven ve her zaman sadık bir millettir.

Türk milleti milli manevi ve kutsal değerlerine bağlı olarak yaşayan onurlu bir millettir. Değerleri en büyük gücüdür.

Türk milleti Sarıkamış’ta, Çanakkale’ de vatan vatan diyip o aşkla binlerce canı feda etmiş vatansever bir millettir.

Türk milleti çalışkandır. Ne işten kaçar, ne uğraştan.

Türk milleti vatanına saldıranı ve devletine karşı geleni, baş kaldıranı, milletine ve bayrağına söz söyleyeni kabul etmez. Kanının son damlasına kadar savaşır bu düşüncelerle.

Türk milleti rotası belli olmayan serçe kuşu değildir, gözüne kestirdiği hedefe emin adımlarla ilerleyen, yüksekten uçan kartaldır. Türk milleti sadece istesin pençelerinden kaçışı yoktur hiçbir şeyin.

Türkler yaptıkları işi yarıda bırakmazlar, nihayete erdirmek için her zorluğa göğüs gererler.

Hey içimizdeki ve içimize sızmaya çalışan düşman, sen türkü bilmez misinki hainliğe, bozgunculuğa gelmişsin. Türk bozar bu hain planınızı yinede bozdurmaz milletinin varlığını, birliğini, dirliğini.

Hangi güç var ki Türk e zincir vuracak. Türk isterse yıkar, bozar, parçalar önündeki engelleri. Yeter ki Türk istesin önünde duramaz hiç bir set. 

Kükreyen aslan gibidir Türk. Sıyrılır rakiplerinin arasından, eş olamaz ona hiç bir güç.

Türkün Türk’ten başka dostu olmaz katiyen. Güvenme Ey Türk kimseye kanı bozuktan sana gelecek hayır hiç gelmez olsun kime ne! 

Türkün geleneği, göreneği, töresi var zihninde. Dilinde de her daim ‘ Ne mutlu Türküm diyene’ sözleri daha ne.

Türkün kutsaldır ay yıldızı. Dalgandırır her zaman kutsalını. 

Türk elinde kınasıyla uğurlanır vatani görevine. Davullu, zurnalı, halaylarla sevinçle ayrılır baba ocağından. Ölse de vatan için yinede de yok mu bir canım daha hey hat feda edeyim der bu cennet vatana.

Türk ırkı cahillik nedir bilmez. Cahile yol vermez. Cehaletle geçinmez. Her zaman daha ileri, hep ileridir hedefi. 

Türk milleti sevgi ile doğmuştur, sevgi ile kavrulmuş, sevgi ile büyümüştür. Sever insani, hayvanı, doğayı verir sonsuz kıymet ve ilgi çevresine.

Türk milleti her zaman okur, öğrenir, araştırır. Çevresine örnek olur, yardım eder her fırsatta. 

Türkler ilimde en öndedir, bilimde en öndedir. Öncülük kanında var, kimse bunun önünde duramaz.

Şanı yüceler olan bir vatan var Anadolu’da bu şanlı vatanın yenilmez erleri Türkün gençleri. 

Tüm dünya bilir Türkü sever, sayar her daim.

Türk gençliğinin dilinde marş olmuştur vatan sevgisi.’ Ne kanlar döküldü Uğruna bu canım feda sana, bir canım daha olsa veririm yoluna ‘der ve gözünü kırmaz asla ölmekten. 

Bayrağını seven Türk milleti binlerce gençler verdi ama vatanı için yine olsa yine verir.

Türklük Sözleri

Milletine can veren Türk çocuğu öksüz kaldı ama Türk milletinin, millet sevgisi budur işte. Türk çocuğu yetim, öksüz kalsa da asla yurtsuz bırakmaz. 

Kahraman Türk milletinin kadını, Mehmetçiğin anasısın asla yerlere düşme. Yerin başımızın üstüdür her vakit.

Türk milleti milletini asla ezdirmez. Gerekirse yakar dünyayı yine vermez zalime. Zalimin zulmü geçmez yüce türkün önünde. 

Türk milleti Türklüğü balkanlarda katledilirken, Filistin’e pusuya düşürülerek öğrendi. Sevdi saydı kıymet verdi bu süreçlerden sonra kendini ırkını.

Türklüğü Allah bize aziz kıldı. Tüm milletlerden ayırdı ve hep yüceltti. Yüce mevlam yüceltmiş düşmana hiç söz düşer mi?

Türk milletinin damarlarındaki o asil Türk kanı oldukça, düşmanın celladı da gelse karşı koyamaz Türk’e.

Türk milletinin kadını en değerli yerdesin. Hem Türk vatanı için, hem Türk milleti için sevilen, sayılansın. 

Türk devleti kuruldu, Türk milletinin içindeki milli beraberlik duygu ve güçleri ile birleşti. Vatan millet sevgisi tüm dünyaya gösterildi.

Türk milletinin kadını en fedakâr, vatansever, vatanperver bir kadındır. Kurtuluş savaşında, vatanı savunmada sayısız övgüler, başarılara imza atmıştır. 

Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk milleti, genci, kadını, ihtiyarı bu vatan ve milleti kurtarmak için sonsuz emek ve çaba vermişlerdir. Bütün bu çekilen çileler, direnmeler yıllar sonraki nesillerin, özgürlüğü rahatı için esaret olmamaları içindir.

Türk milleti vatanı uğruna her yaştan mücadelesini her zaman vermiştir. Türk milleti boyunduruk altına girmeye asla tahammül etmez. 

Türklük öyle kolay elde edilmedi ki her baş kaldıran düşmana hemen verilsin. Bu vatan uğruna ne emekler verildi.

Türk milletinin düşmanı bilmelidir ki bir can toprağa düşse bin can tohum verir. Bir vatan evladı ölse bin Mehmetçik yeşerir. 

Yeter ki Türk milleti istesin onun içindeki vatan sevgisi, vatan ve millet birlik beraberliğini kimse alt edemez, aklından geçirmesin.

Türk milleti kolay kurulmadı, kolay zaferler elde etmede Amasya da, Sivas ta, Erzurum da birçok görüşme, anlaşma ve çetin mücadeleler ile oldu. Ama Türk milleti inancını hiç kaybetmedi inanarak başardı. 

Türkiye’m gururla onurla sen bu şanlı millete sahipsin. Bu şanlı millet ölse de vermez seni hiç bir zalimin düşmanın eline.

Türk kelimesi türemekten gelir, hain düşman bunu bilmeli haddini bilmeli. Türk bitmez hep türer, çoğalır ve içinde ki Türk milliyetçiliği de onunla beraber çoğalır 

Analar ne yiğitler doğurdu bu vatan uğruna vatanı korumak için ne yiğitler düştü toprağa. Yinede Türk milletinin kadını vatan sağ olsun diyerek bayrağı, çocuğu yerine bastı bağrına.

Türk milleti, hür doğdu, hür yaşar. Hür yaşamaya devam eder. Türk milleti kendi hürriyetini, milletinin hürriyeti için hiç bir dış güce geçit vermez, izin vermez. 

Türk milleti bastığı yere toprak deyip geçmez, bu vatanın her toprağında atalarının, Mehmetçiğin nice kanı dökülmüş anlar ve bilir kıymetini.

Türk milletinin gençliği atalarından onlara kalan ay yıldızlı al bayrağı ilelebet korumaya ant içmişlerdir. Türk milleti bu adını asla bozmaz.

Türk sözleri yazımızın sonuna geldik.

Yazıyı Oyla post

“Türk Sözleri” üzerine 1 yorum.

Bir cevap yazın