Tatlı Sözler

tatlı sözler

Tatlı sözler yazımızda güzel dikkat çekici tatlı sözler, kıza tatlı söz, sevgiliye kısa tatlı mesajlar ve tat dolu laflar bulabilirsiniz.

Tatlı Sözler

 Tam onu düşünürken, onun da seni düşündüğünü bilmek çok tatlı. Tam onu severken, Onun da seni sevdiğini bilmek çok tatlı.

Tatlı dil kalpten yansıyan bir parıltıdır. Tatlı dil gönülleri yumuşatır. Tatlı dil, tatlı insanlar tarafından ancak kıymetlidir. Tatlı değil bazen kötü kalpleri dahi yumuşatır. Tatlı değil gönülden çıkan zarafeti yansıtır. Tatlı değil acı yaraları bilen merhem gibidir.

Papatya gibisin. Varlığın huzur. Bal gibisin. Sözlerin tatlı. Gülüşünden papatyalar toplamayı ve sözlerinden bal içmeyi çok ama çok seviyorum. Şeker gibisin. Gülüşün Kanıma karışan en güzel parıltım.

Anlıyor musun beni? Gülüşün çiçekleri kıskandırıyor. Anlıyor musun beni? Gözlerin kalbimi çiçeklendiriyor. Anlıyor musun beni? Sesin kalbimi eritiyor. Anlıyor musun beni? Kelimelerim seni anlatmaya yetmiyor.

O değil de bu tatlı bakışların beni eritiyor. Bakışların kaşlarımın bahara dönüştürüyor. O değil de bu tatlı gülüşlerin beni yandırıyor. Gülüşlerin kalbimin en güzel çiçeklerle donatıyor. O değil de bu masum bakışların beni benden alıyor.

Daha fazlası için Kısa Sözler

Sev, çok sev ama kendini  de sev. Unutma sen seni sevmesen kimse seni sevmez. Sev, çok sev ama kendini  de sev. Kalbine çiçek açtıranın hatırına sev.

Aklımdan çıkmıyor. Aklımdan çıkmıyor. O tatlı gülüşün aklımdan çıkmıyor. Oğuz Atayın dediği gibi aklım çıkıyor. Ama o aklımdan çıkmıyor.

Ya o değil de bu kadar ponçik olunmaz ki. Benim de bir kalbim var dimi. Sen böyle tatlı ve temiz olduğun sürece, ben de sana aşık bir divane olmaya devam edeceğim.

Tatlı gülüşler pek yaraşır. Pek yaraşır güzel yüzüne. Tatlı gülüş pek dolaşır. Pek dolaşır benim kalbimde. Tatlı bir bahar geçer kış gibi gönlümde. Kış gibi gönlüme bahar gibi gülüşünde.

Seni severken içim geçmiş diyor şair. Ve ekliyor severken de ömrüm. Ama acı bana çiçeğim. Ben minik bir kelebeğim. Üç günlük ömrüm var çiçeğim. Ama bir günlük ömrümde olsa yine seni severim.

Tatlı Mesajlar

Akıllıca düşünürsem eğer sen benim güneşimsin. Kalbimi ısıtmalısın. Kalbim ile düşünürsem eğer sen benim canımsın. Canımda kalmalısın. Yani aklımda da mantığımda da sadece sen varsın. Aklımda kalbimde senin gülüşünün esiri olmuş.

Sen var ya sen bana bir kalbimin olduğunu hatırlatıyorsun. Benim de yaşadığımı bana hatırlatıyorsun. Sen var ya sen bana dünya da güzel şeylerin de olabileceğini hatırlatıyorsun. Bu dünyada senden daha güzel bir çiçek olamayacağını düşündürüyorsun. Sen var ya sen o güzel gülüşünle içimi ısıtıyorsun.

Ama olmaz ki cancağızım. Sen böyle güzel güldükçe ben benlikten geçiyorum. Ama olmaz ki cancağızım sen böyle güzel güldükçe ben bütün çiçekleri küsüyorum. Ama olmaz ki cancağızım sen böyle güzel konuştukça ben başka güzel şarkıları dinlemek istemiyorum. Çünkü sen benim en güzel çiçeğim ve en güzel şarkımsın.

Utanıyorum, çok utanıyorum. Senin kalbindeki tek bir çiçeğe layık olmadığım için utanıyorum. Utanıyorum, çok utanıyorum. Senin gibi güzel bir insanın güzelliğine layık olmadığım için utanıyorum. Utanıyorum, çok utanıyorum. Senin kadar tatlı bir insanın gülüşüne layık olmadığım için utanıyorum.

Gülüşün diyorum en çok yemeği sevdiğim tatlılardan bile daha tatlı nokta bakışlarım diyorum en çok sevdiğim çiçeklerden bile daha güzel. Kelimelerin diyorum en zarif kelimelerden bile daha güzel.

İnceden inceden seni seviyorum. Hep seni seviyorum ve sadece seni seviyorum. İnceden inceden özlüyorum seni. Hep seni özlüyorum ve sadece seni özlüyorum.

O değil de kalbim senin sevdan ile dolu iken hala senin bir zerre sevdiğine muhtaç olmam. Galiba bütün dünyanın sevgisi kalbim de olsa bile senin tek bir sevgin bütün dünyalardan daha değerli.

Adım adım adına yazıldım. Sonra o tatlı gülüşüne şiirle yazdım. Adım adım sana yandım. Sonra sana yanışıma yandım.

Sana bakınca kalbimin ritmi değişiyor. Kalbimin ritmi dahi çiçekleniyor. Ama sen bana bakmayınca sanki kalbim duracakmış gibi oluyor. Sen varken kalp krizi hızlanıyor ama sen yokken hasretim yavaş yavaş düşüyor.

İyi ki tanımışım ve iyi ki sevmişim seni. İyi ki bu kadar uzun ömürlü bir dünyada sen ömrüme denk gelmişsin. Aynı saatlerde iyi ki gözlerin gözlerime değmiş. Umarım kalbin hep kalbimde kalır. Umarım kalbim hep kalbinde kalır.

Bir tek seni severken bencilim. İstiyorum ki gülüşün yalnız hep benim gülüşüm olsun. İstiyorum ki bakışların sadece benim bakışlarımı olsun. Benden başka kimseler görmesin gülüşünü. Benden başka kimseler bakmasın da kimseler bakışlarına. Bilmesin sendeki o güzel aşkı. Kimseler değmesin kalbindeki o güzel aşka.

Dinleyin Efendiler! Dinleyin Efendiler! Beni benden alan bir Sultandır O. Beni köleliğe mahkum eden bir Sultandır O. Köleliği bana sevdiren bir Sultandır O.  Dinleyin Efendiler! Dinleyin Efendiler! Gülüşüyle kalbimi yakan bir Sultandır O. Bakışlarıyla aklımı başımdan alan bir Sultandır O.

Şekerden bir devlet yapmışsın ve içinde sadece beni mahkûm etmişsin. Sadece ben ediyorum senin o bakışın ve gülüşün de. Şekerden bir devlet yapmışsın ve gitmişsin kalbimi içerisinde.

Bu hayatta beni en çok mutlu etmeyi başarabilecek olan sensin. Ayrıca bu hayatta beni en çok üzebilecek insan da sensin. Çünkü gönlümün bütün inceliklerini senin kalbinle bağladım. Bu yüzden bütün kalbinin inceliklerini ve zarafetini yalnızca incitebilirsin.

Herkes güzelliği arar. Ama güzel aramaktır önemli olan. Sen benim güzelliği güzel aradığım bir güzelliğimsin. Sen benim güzelliği güzellikten daha çok güzelleştiren bir güzelliğimsin. Herkes iyi arar. Ama iyi aramaktır önemli olan. Sen benim iyiliği iyi aradığın bir iyiliğimsin.

Tatlı sözler yazımızın sonuna geldik.

Yazıyı Oyla post

“Tatlı Sözler” üzerine 1 yorum.

Bir cevap yazın