Sevda Sözleri

sevda sözleri

Sevda sözleri yazımızda sevgiliye sevda sözleri, sevda ile ilgili sözler ve sevgiliye kısa sevda mesajları bulabilirsiniz.

Sevda Sözleri

Sevda aşk gibi gelip geçici değildir, ömürlüktür. Sen aşık olma, sev ki ömür boyu sürsün, bir mevsim değil.

Sevdikten sonra hiçbir şeyden korkmamayı öğrendim. Çünkü en güçlü savaşçıdan daha kuvvetlidir sevgi.

Sevdanla nurlar saçtın ömrüme ey gönlümdeki yedi kıtanın sultanı. Artık emrindedir bu kalp, al gönlünce köle yap.

Kalbimdekileri sana dökebilmek mümkün mü sevgilim? Öyle bir sen var ki içimde, ellerim titrer yazmaya çalışsam. Dilim tutulur, lal olurum anlatmaya kalkışsam.

Senden daha güzel mevsim var mı benim için? Kışımsın sen, yağmurunla bereket getiren, yazımsın içimi ısıtan. Sen benim tüm aylarım, tüm yaşamımsın.

Hayatın gerçek anlamı buymuş demek ki; sevmek. Sen yokken bir meczup gibi yaşayan ben, şimdi uçmanın ne demek olduğunu anlayan bir kuş gibiyim sevgilim. Ve sen benim konacağım tek dal, yaşayacağım tek yuvasın.

Bir nefestir yaşam, bir kalp atışıdır. Ciğerlerimde sen varken, kalbim adınla atarken benim için yaşam sensin.

Dal sevda denizine ve boğulacaksın diye korkma. Unutma, sevda yolunda ölenler mutluluğa erenlerdir.

Hayatın kötü şartları, insanların acımasızlığı varken bu dünyada, sen ilaç gibi geldin bana. Yaşamayı sevdiren, dünyayı güzelleştiren kadınım, iyi ki varsın.

Ömrümün ortasında bir çiçek gibi açtın sen. Ve ben bugüne kadar yaşadığım her şeyi unuttum. Artık senin güzel kokunla sarhoş bir kul olarak yaşayacağım bir tanem. Allah ömrünü ömrüme nasipetsin.

Sana şiirler yazsam az, seni bir şarkı diye okusam yetersiz. Tüm sanatlar bir araya gelse senin gibi bir şaheser yaratamaz sevgilim. Kutsalsın benim için, ekmek gibi, su gibi…

Eğer bu bir rüyaysa uyanmak istemem asla. Daha çok yanmak isterim, seninle olduğum yer cehennem olsa da.

Daha fazlası için Aşk Sözleri

Birbirimizi tamamlayarak sarılalım hayata. Sen düştüğümde kaldır, ben uyursan uyandırayım. Ama hiç ayrılmayalım sevgilim, bir elmanın iki yarısı olsak da.

Yaşarken ölmek diye bir şey vardır sevgilim. Ve sen gidersen eğer, ben yaşayan bir ölüye dönerim.

Kalbime önce yağmur damlacığı gibi düştü sevdan. Sonra arttı sağanak oldu. Şimdi sevdanın seline kapılıp gidiyorum.

Sevmiyorum deyip gidersen anlarım sevgilim. Sen de beni anla karşılıksız olan sevgimi.

Beni sevdiğini bildiğimden beri bende kendimi sever oldum hayatımın anlamı. Senin kalbine girmek nasip oldu ya bana, dünyanın en şanslı adamı sayarım artık kendimi.

Ne kadar seviyorum dersen anlamsız, herkes söyler sevdiğini. Önemli olan göstermektir kalbindekileri, fedakarlık etmektir, özleyebilmektir.

İnsan kendinden çok sevdiğine önem verir bu hayatta. O mutlu olsun diye mutsuz olmayı dahi göze alır. Ve şunu unutma ki sevilen insana, sevdiğinin gözünde her şey fedadır.

Çocukça seviyorum seni, öyle temiz, öyle masum. Bir salıncak gibi ömrüm, kalbim senin pamuk şekerin.

Sevdanla kuşanan yüreğime söz geçiremem sevgilim. Aklım der ki unut, ama yürek de kavuşmak şart değil der.

Gözlerim yalnız seni görüyorsa, dudaklarımdan yalnız senin adını söylüyorsa etmiştir kalbim bir cahillik. Ama adı sevda denen bu cahillik, en güzel kusurdur benim için.

Sen bir gül gibi güzelsin sevgilim, bense bir diken gibiyim senin yanında. Ama gül dikensiz olmaz, diken de gülsüz yapamaz.

Seni sevdikçe mutlu oldum ben. Sevmek can yakmaz sevgilim. Can yakan tutkulu aşktır, biz ağırbaşlı sevelim.

Kalbime yazılı adın varken senden başkası haram artık bana. Bu gönül seninle var olmadı ama seni severek göçecek bu dünyadan.

Bana seçim sunulmaz artık sevgilim. Kim ne derse desin ben senden başka şıkkı işaretlemem artık.

Sevda Mesajları

Seni sensin diye sevenle birlikte ol, değiştirmeye çalışanla değil. Sevgi var olan tüm kusurları görmezden gelir, unutma.

Sen benim Allah’a ettiğim en güzel duasın. Ömrümü ömrüne adadığım, benim için yaratılmış en güzel kadınsın.

Bir ömür yaşadım, seninle olduğum günler kadar güzelini yaşamadım. Güneş senle doğup senle batmıyormuş meğer, sevgimin kıymetini seninle anladım.

Avcumuzu sıktığımız kadarmış kalbimiz, yumruk kadarmış. Benim bu kalbimde sana ayırdığım dünyayı görseler, bilim adamları ne derdi acaba sevgilim?

Kahve kokan gözlerinden bir kırk asır hatırım olsa sevgilim. Hem sana olan sıcaklığımı daha nasıl anlatabilirim?

Bana sevgiyle baktığından beri iyi biri oldum ben. Artık ağlayan bir göz, susuz bir hayvan, üzülen bir çocuk olmasın istiyorum dünyada. Seni sevdiğim gibi, güzelleşsin dünya.

Gitmen bende olan sevdanı bitirmez sevgilim, aksine körükler. Sana olan hasretim arttıkça, yüreğimin ateşi daha da artar.

Sensiz kalsam da bir gün, sevdasız kalmam. Çünkü, silinmez kalemle yazıldı adın gönlüme. Artık ölsem de seni taşırım yüreğimde.

Balların en tatlısı, pamukların en yumuşağı, çiçeklerin en güzel kokanı sensin. Bu dünyada var olan her şeyin kraliçesisin.

Bir göldeki balığın denize olan aşkıdır benim sana olan sevdam. Ne kadar uzak görünse de bir gün kavuşmak için umudu var olan.

Sevda sözleri yazımızın sonuna geldik.

Yazıyı Oyla post

Bir cevap yazın