Şair Sözleri

şair sözleri

Şair sözleri yazımızda duyulmamış şair sözleri, üzgün şair lafları ve efsane yazar şair yazıları bulabilirsiniz.

Şair Sözleri

Bir kuşun kalbindeki o masumiyet ile seviyorum seni. Hem aşkına yakalanmaktan korkuyordum. Hem de bir türlü senden vazgeçemeyen etrafında dolaşan bir avare gibi seviyordum. Ama hala bir kuşun gözlerindeki o tebessüm ile seviyorum seni.

Gözlerini kapatınca üşüyorum. Gülüşünü duymayınca üşüyorum. O güzel gözlerine gözlerim değmeyince üşüyorum. Üşüyorum o güzel sevgini kalbimin en derinlerinde hissetmeyince. Senin gözlerinden bir damla yaş düşünce üşüyorum.

Sen Hz. Yusuf misali çok güzelsin. Ben Hz. Züleyha misali güzelliğine sürgünüm. Sen Leyla misali çok narinsin. Ben Mecnun misali avareyim. Sen Şirin misali Sultansın. Ben Ferhat misali Aşkından kalbimi kül eyleyenim.

Hani baksam gördüğüm sensin. Söylesem söylediğim sensin. Senden gayri dudaklarımdan çıkmaz kelam. Hasretinden bütün divaneleri ettim Selam. Bilirim dipsiz bir kuyunun derin bir bekleyişi içindeyim. Gözlerinin ve gülüşünün huzuru bütün manasızlıkları yok etmeye yetiyor. Senin gözlerinin kıyısında olmak hayal olsa bile bu hayal, bütün gerçekleri mi tebessüm ettiriyor.

Lokman Hekim’in “Eyvah” dediği bir dertteyim. Bu dertten kurtulmak için ne edeyim. Bütün dermanları alsam ve sürsem kalbime fayda etmez. Aşkının en derinlerindeyim. Seni sevmek benim bütün bir ömrüm. Seni sevmek benim benliğim.

Daha fazlası için Aşk Şiirleri

Güzelliğini anlatmak için elime  aldığım kalem aşkından sarhoş. Sana yazmak istediğim şiirler güzelliğinden eksik ve yamalı.  Gözlerine yazmak istediğim şiirler hüzünlü. Güzelliğini anlatmak için aldığın defter aşkının esiri. Sana yazmak istediğim bütün şiirler gülüşünün hasretinde. Ne ben senin güzelliğini anlatacak bir Şairim. Ne de kelimelerim güzelliğini anlatabilecek bir şiir. Güzelliğini anlatmak için kullandığım sözcükler bile hasretinden ağlamaklı. Bütün kelimeler, bütün yıldızlar, bütün kelebekler, bütün dünya aşkınla sarhoş. Öyle ya Mevla’nın dostlarına bütün dünya hayran.

Ben senin o güzelliğini gönlüme yazdıktan sonra ne deftere hacet ne kaleme. Senin o güzel adın benim kalbime işlendikten sonra çiçeğim silgiye ne hacet beni benlikten silen aşkından geri bir ben kalmadı. Masumiyetin benim kalbime istendikten sonra Çiçeğim benlikten geri bir tek sen kaldın.

Sultanım sensiz gözü yaşlı bir köleyim. Sultanım ben sana avare bir garip köleyim. Sultanım  ben sana yanan bir çareyim. Aşkına esir düşmüş bir divaneyim. Aşkının küllerinden doğan bir viraneyim. Sultanım Sensiz bağrı yanık bir divaneyim. Sultanım bir mum geceye yanar ama ben sadece sana yanarım.

Dünya bir yana, sen bir yana, aşkından biçare ben yana yana. Sensiz gönlü kanayan bir Bülbülüm. Çiçeğim senin dikenin olmaya talip bir divaneyim.

Bilsem ki bütün yollar sadece sende. Ne akıl kalır ne de kalp ben de. Bilsem ki sadece gözlerin gözlerimde. Sevdan Ah nasıl bir kördüğüm kalbimde. Adını dahi en güzel çiçek gönül bahçemde. Bilsem ki kelimelerim kalbinin en güzel en derinlerinde. Benden geçen ben dahi kalmaz bende.

Şair Lafları

Sultanım ayağının altına toz olmak isteyen bir kelebeğim. Sen bana ateşlerden kaç bana gel dersin. Ben ateşlerden kaçıp gönlüne girerim. Ancak senin gönlün ateşlerden daha çok yakar beni. Çünkü senin gönlün hiçbir yerde bulunmayacak kadar masum ve temiz bir Aşktan ibaret. Ne çıkışı var buranın ne de kurtuluşu. Zaten sende yanmak bütün güzelliklerden daha güzeldir bana.

Dediler ki git çiçeklerle dolu bahçede dolaş. Geldim dolaştım seyran eyledim bu gönül bahçesini. Sonra gözlerim takıldı bir  papatyanın güzelliğine. Baktım bütün Bülbüller kendinden geçmiş avare. Ben avareliğinde divaneliğinde olan bir Bülbülüm. Aşkına yazılmış bir şiirim. Bütün sözlerim ve kelimelerim de senin güzelliğin. Yalnızca seni söylerim. Hep seni söylerim. Yine seni söylerim. Çünkü sen sadece bir çiçek değilsin. Sen bensin, benliğim içindeki her şeyimsin.

Herkes dört mevsimi yaşar. Ama ben bir tek mevsimi yaşıyorum. Benim bir tek mevsimim var. O da Sensin. Ben her mevsim seni yaşıyorum. Her mevsim baharı yaşıyorum. Gülüşün ayrı bir bahar. Sesin ayrı bir bahar. Gözlerin ayrı bir bahar. Her mevsim kalbinin derinliklerinde kaybolurum. İçime hep aşkının rüzgârı eser. Bu rüzgâr kalbimi alev alev kül eder.  Ama ben uslanmam. Çünkü senden esen bir hasret rüzgârı beni sonsuza kadar mutlu etmeye yetecek bir güzelliktedir.

Bilmem nedendir bu papatyanın güzelliği. Nedendir bu nazlılığın sebebi. Bir ceylan gibi ürkekliği. Bilmem neden bu kadar güzel kokar aşkının külleri.

Gözlerinden süzülen bu yaş beni öldürür. Kalbindeki bir hüzün beni yaralar. Sen gülmezsen içimin çiçekleri solar. Kalbimdeki çocuk mutluluğa küser. Yanaklarına değen bir hüzün ile kalbim alev alır. Boynun bükülürse kelebeğim, boğazımda hasretin düğümlenir.

Bilmezdim çiçeklerin bu kadar güzel olabileceğini. Bilmezdim bir yaprağın bu denli hasret ile eseceğini.

Senin temiz kalbindeki sevgi benim servetim. Kalbimde bana bile yer yok iken, ben senin kalbinde yer arıyorum. Benim kalbim bana bile dar cancağızım. Ama senin kalbin tüm öksüzlerin evi.

Ben bir limana âşık oldum. O limandan rüzgârlar eser ve değer kalbime. Ama ben sadece limanın adını bilirim. Gitmediğim bir limanın tutsağıyım. Garip bir limanın garip bir aşığıyım. Bütün çiçekler bir limanda. Bütün mutluluk o limanda.

Bülbüller sazda imiş. Güller niyazda imiş. Bu âleme binlerce âşık gelmiş. Hepsi Muhammed demiş. Allah için can vermiş.

Nedendir bilmem Çiçeğim. Adın benim gönül çiçeğim. Adın ile avunur kalbim. Mecnunun olmuşum ben ama sen Leylalardan güzel. Bülbülün olmuşum ama sen güllerden güzel. Avcın olmuşum ama sen Ceylanlardan güzel.

Uzun lafın kısası, gülüşünden bir sürü şiir toplanır.

Bakma benim öyle hüzünlü sözler söylediğime. Hüznüm sana olan hasretimdendir.

Şair sözleri yazımızın sonuna geldik.

Yazıyı Oyla post

“Şair Sözleri” üzerine 2 yorum.

Bir cevap yazın