Kral Sözler

kral sözler

Kral sözler yazımızda karizma kral sözler, on numara kral laflar 2022, bir birinden racon kral yazılar bulabilirsiniz.

Kral Sözler

Güzel insan olmak her yiğidin harcı değildir. Güzel insan olmak için, kalbinin temiz olması lazım. Dürüst insan olmak zor bir iş değildir. Niyetinin saf ve temiz olması gerek. İnsanlık çünkü güzellikte değil, dış görünüşte değildir. İnsanlıkta olmalı.

Çok acısı olanın gülüşü muhteşemdir. En güzel manzara gibidir. Gülüşü ayrı bir hava katar insana. İçin için buram buram erir gider o kişi güldüğü zaman. Gülüşü güzel insanları sevin, acısını dindirin.

Beni kaybetmekten korkmayanın, onun insanlığından hiçbir hayır beklemem ben. Gerime değil, geçmişime değil önüme bakarım ben. Geleceğe umutla giderim. Umutsuz gidersem sıkıntı. Arkama dönmem ve bakmam. Kim ne yaparsa yapsın umurumda olmaz, umursamam. Ben çünkü kendimden sorumluyum, başkası da kendinden sorumlu.

Herkes şımarmak ister, severek şımaran birçok insan var. Sevgiyi, ilgiyi bol gören insan şımarıktır. Sevginin bolluğundan şımartılmıştır o kişi. Çocuk sevgisi de olmalı bir insanın içinde. Her insanın çünkü içinde muhakkak çocuk sevgisi vardır. İçimizde ki çocuk sevgisi ölmesin.

Bu hayatta sadece iki şeye güvenirim ben her zaman. Güvendiğim şeylerden en önemlisi, ilk önce kendi değerim. Kendi has özüm. Kendime ait hayat yaşantım. Çünkü ben kendimi sevmesem kimseyi sevemem. İnsan ilk önce kendini sevmeli. Bir diğeri ise, hayatta yaşadığım tecrübelerim. Tecrübeler insanın mantığını ve hayat yaşantısının kalitesini olgunluğunu yaşanmışlıkları arttırır. 

Çayı açık içerim ben. Sade şeyleri her zaman sevmişimdir. Az çay, az şeker, bol sohbet ve bolca huzur. Az insan, az trafik, az eşya. Bolca huzur. Bolca doğa ve oksijen. İşte tıpkı senin gibi ey sevgili. Sen ol yeter.

Delikanlı kral sözler yazısını beğendiyseniz Delikanlı Sözler yazımızada göz atabilirsiniz.

Adalet yoksa dünyada her şey bomboştur. Adalet varsa düzen de olur. Düzen yoksa her şey olamasa da olur ne fark eder ki. Adalet istedim her zaman şu hayattan, adaletsiz dünya da kimse yaşayamaz. Tıpkı seni sevdiğim gibi. Kalbimde adaletin varsa seni hep severim. Krallar gibi yaşatırım ey sevgili seni.

Gözlerin diyorum sanki beni kopyalamış gözbebeğinin içine. Baktıkça kendimi görmek mutlu ediyor beni. Sahiden? Nasıl içine hapsettin beni gözlerinin derinliklerine? Ve bana dönüp dedi ki ey sevgili, her yerde baktığım zaman seni görmek istediğim için dedi. Ve ey sevgili iyi ki var.

Karanlığa alışmış insanı kimse yalnızlıkla korkutamaz. Alışmıştır çünkü o karanlığa. Mutsuzluğa, yalnızlığa, dostu olmamaya. Işığı da kapatsan, perdeleri de çeksen, dünyayı da durdursan umurunda olmaz. Alışmıştır hayattan geri çekilmeyi.

Yaralar kanar ve gönüller kırılır. Yürekler ağlar. Peki, hiç mi mutlu olmayacağız biz? Hep böyle nereye kadar gidecek ki. Bedelini ödediğimiz şeylerin intikamı mı bu? Bedel ödemek intikam yemek gibi.

Çocukken hayaller kurarız. Çocukluk işte kurmak bizi mutlu ederdi. Ama şimdi ise hepsi yandı söndü kül oldu. Ve gitti.

Seversin ve gün gelir ayrılık zamanı kapıya dayanmıştır. Bir bakmışsın ki ayrılmışsınızdır. Sonra karşına biri çıkar ve geçmişine ihanet etmek istemezsin. Sevebilirdin aslında ama sevemezsin. Krallar gibi sevgin var çünkü. Ama yapamazsın. Çünkü kadın dediğin yarasına bile ihanet edemez.

İsterim ki gülüşünün anlamı olmak ve sebebi olmak. Oysa çok isterdim. Gülüşünün adı benim adım olmasını. Sebebi olabilir miyim ey sevgili. Gülüşlerine ait olmak ve benim olmasını isterim ey sevgili.

Gamzeleri o kadar güzel ki. Kaybolmak isterdim o çukurda. Beni hapsedin isterdim oraya. Kral gibi sever kral gibi baş tacı ederdim onu. Bana bakışın bile içimi ısıtmaya yetiyor.

Karşılaşmak kişi için her ne kadar zor olsa da yürek sızlatan bir olay. Bilmiyordum bir an da karşıma çıkıverdin, ister miydim hayır istemezdim. Karşılaştık işte, ama bu kadar hızlı olacağını tahmin edemedim. Sana gelmek istedim gelemedim ama sana da bir gün sıra gelecek.

Delikanlı Kral Laflar

Çok şey öğrenmek insanı olgunlaştırır. Sokaklar da gezmek yeni insanlarla tanışmak. Aslında hayat sana öğretir hayatın kendisini. Ama tek bir şey var, attığın adımdan korkarsan her zaman ne şekilde olursan ol kaybedersin.

Aslında şöyle düşünmek lazım. Ben en azından katilimi biliyorum. İhanet eden muhakkak bir gün cezasını çeker. Hiçbir şey karşılıksız olmaz bu hayatta, muhakkak sende bir yürekte vurguna gideceksin biliyorum. Eminim.

Birbirimize karşı bağlı bir sevgiliydik biz ey sevdiğim. Uğruna ölmek isteseydim senin için yollarına canımı hiçe saymadan verirdim. Uğruna ölmek isteyen sevgili zor bulunur ey sevdiğim. Ama ben senin için her şeyi göze almıştım ama sen zaten giderek beni de öldürdün, kendini de bitirdin.

Benimle gönül oynama ben yazı tahtası değilim. Bana ellerini uzatıp geri çekme o ellere hasret kalırsın. Bana senin için canımı feda ederim deme biz öyle insanları çok gördük. Benim için yaşamaya bakmalıydın, ölmeyi tercih etmeyi değil.

Hayattan umudum yokken herkes kendi keyfinde. Boş ver hayatı çok ciddiye almıyorum artık, almamakta lazım zaten. Ne zaman ciddiye alsam, hep üzüntüler beni buluyor. Hayattan tek isteğim, herkes kendi keyfinde olsun. Beni yalnız bıraksınlar.

Dünya dönüyor umurumda mı asla hiç umurumda değil. Dönüyor ama hayat devam ediyor. İnsanlar yaşıyor, geçip gidiyor herkes. Dünya gibi olan yuvarlak insanlar da hiç umrum değil.

Çok düşünceli dostlarım var benim etrafımda. Ne kadar güzel bir şey yapıyorlar aslında bana karşı, ben sormasam ne ararlar ne konuşurlar. Ben arayınca da kendilerini bir hoş görürler bu tür dostlar. Ne arayacaksın ne soracaksın. Çünkü kimse benden daha değerli değil. Ve kimse de yazmak sormak mecburiyetinde değil.

İnsan kendini bilip tanıyorsa anlayabiliyorsa başkasının kendini çözmesini ve kendini sevmesini beklemesine gerek yoktur.

Kral sözler yazımızın sonuna geldik.

Yazıyı Oyla post

“Kral Sözler” üzerine 6 yorum.

  1. Bu aralar çok içiyorum ve sevgilim ama bı binyandanda korkuyorum ya o gülüşünü unutursam diye defalarca düşünüyorum ama yinede içiyorum gene geldim bı 70’lik rakının sonuna neler geldi de bı sen gelmedin be

Bir cevap yazın