Kırgınlık Sözleri

kırgınlık sözleri

Kırgınlık sözleri yazımızda sevgiliye duygusal kırgınlık sözleri, manalı kırgınlık mesajları ve yakın arkadaşa kırgınlık lafları bulabilirsiniz.

Kırgınlık Sözleri

İnsanları izlerken öğrendiğim tek bir şey var aslında, o ise dünyadaki tüm insanların içi dışı bir olmamalarıdır.

Söylenen sözlere bakılmamalı, yapılana ve yapılanlara bakılması lazım.

Ben kimseyi kaybetmekten asla korkmadım. Korkmam da çünkü insanlara hayır demeyi söylemeli ve gidişlerinde ise eyvallah demeyi bilmeliyiz. Onları kırmak, üzmek istemediğimiz zaman sonucunda hep biz üzülüyoruz ve kırılıyoruz. Hayır demeyi bilmeliyiz. Kimse için çabalama bırak onlar senin için çabalamayı seçsin.

Yaptığım iyilikler sonrası başıma kakacaksa, o insana iyilik yapmamak en doğrusu. Dik burunlu ve insanları tepeden gören yüzlerinizi istemem. Beni kıran ve paramparça ettikten sonra karşıma gelip özürlerinizi de duymak istemem. İçinden gerçekten gelerek seven insanları sevmek isterim. İşlerine geldiği gibi, çıkarı için değil.

Herkes cesaretli olmak ister ama kararlar doğrultusunda insan duraksama yaşar. Becermek ve başarmak ister insan. Herkes gibi insanın da kendi doğrultusunda arkasına sığındığı kararları ve sebepleri mutlaka vardır.

Arkana dönüp baktığın zaman çok uğraştıkların, çok çabaladıkların, çokça emek verdiklerin insanlara karşı artık içinden gelerek bir şeyler yapasın asla gelmez. Çünkü o insanlara zamanında çok şeyler yapıp karşılığını alamadığın içindir. Hayatından bu insanları çıkararak daha mutlu olmak her insanın kendi elinde olan bir şeydir.

Güven veren kalpler isteriz. Sevgimizi gözümüzü kırpmayacak şekilde severek adayacağımız bir kalp. Karaktersiz insanların karaktersiz kalplerine emanet edemeyiz tertemiz sevgimizi. O yüzden bu insanlara borçluyuz biz aslında.

Kırgın ve üzgün olduğunuz zaman okuyabileceğiniz Üzgün Sözler yazımıza göz atabilirsiniz.

Küçük kalbim elbet gün gelecek ve rest çekecek her şeye. Dayanamayacak ve pes edecek artık minik kalbim. O kadar yorgun ve bi o kadar bitkin şekilde yorgun kalbim. Bu dünyada inandığım ve her şeye güvendiğim şeylere arkama bile dönüp bakmadan elbet bir gün veda edeceğim.

Boş vermeyi bilmeli ve bunu cesaretle başarmalı insan. Çünkü bu dünya ve hayat, üzüleceğimiz kadar uzun ve gerçek değil. Boş vermeyi bilmeli bu yüzden insan.

Seni çok sevmiştim ey yar ama seni ilk tanıdığım gibi hep hayal ettim. Son gidişinde ki haline o kadar kırgınım ki, seni öyle biri olarak tahmin etmemiştim. İlk haline âşıktım ben oysa ki ama sen beni kandırdın.

Kim üzmek ister ki sevdiği insanı, kalbine kazıdığı insanı. Üzmek için değil, sevmek için almışsındır zaten onu kalbine. Ama asıl olan mesele, mutlu edemiyorsa sevdiği kişi sen değilsindir.

Sevmek için bol vaktimiz ve bol ömrümüz varken üzmek neden ey yar? Kırıp, üzmekten, ağlamaktan heder oldum günlerce ama sen beni üzmekten sevmeye bile vakit bulamadın ey yar.

İnsan acılarını saklamak için hep gülmeyi tercih eder. Gülerek acısını yatıştırır aslında. Gülerken acılarının saklandığını ve kaybolduğunu hissetmek ister. Mutluyum zannetsinler ben acımı içimde yaşamaya ve gülmeye devam edeceğim.

Dünya ve sokaklar kalabalık ama bir sen yoksun. Gökyüzünde seni aramaya yola çıktım, yeryüzü o kadar kalabalık olduğu için seni sevmeye vakit bulamadım. Gökyüzümsün sen benim.

Merhametli insan olmak, her insanın içinde pek nadir görülen fedakârlıktır. Fedakâr olmalı insan karşılık beklemeden insanlık yapmaktır. Ama kötü niyetli ve merhametsiz insanlar tarafından gün geldiği zaman, ‘yapasaydın keşke’ olur.

Farklı dünyaların insanlarıyız biz artık sevgilim. Keşke hiç tanışmasaydık ya da hiç karşıma çıkmasaydın. Tanıştık ama ayrı kutupların insanlarıyız biz artık sevgilim. Yolun açık olsun…

Sevgiliye Darılma Sözleri

Kırgınlık duygusunu bilen bir insan, üşümeyi ve sıcaklığı en iyi bilen insandır. Sıcaktan kaçmak isteyen ve üşümenin çaresi olduğunu bilen insan insandır. Üşürsün ve ne yapacağını bilemezsin. Yas tutmak ve ağlamak ise birbirine o kadar benzerler ki, insan da bunun gibi duygular içindedir. Üzgün insanların da, vücutlarında ki kırgınlık ve acı duygusu her zaman vücut ısıları hep düşük olmuştur.

Herşey istediğimiz ve düşündüğümüz olsun diyerek hayal ederiz. İstediğimiz gibi gitmez bazen bu hayat. Hayattaki her zaman dileğimiz gerçekleşsin isteriz. Ama her şey aksine yaşadığımız gibi ilerler.

Kimse vazgeçilmez veya vazgeçilmeyecek insan değildir. Gün gelir senden öyle bir vazgeçerim ki, kendin neye uğradığını ve ne yapacağını şaşırır durursun. Vazgeçmek isteyen hep bendim, sen ise gitmemeyi hep kalmayı seçtin. Ama ben senden çoktan gitmeyi tercih etmiştim…

Halsiz ve güçsüzüm hayata karşı bütün duygularımla beraber her şeyim yok oldu. Senden bile vazgeçti kalbim. Seçeneksiz gitmeyi tercih etti duygularım. Artık hem suçsuz ve hem hükümsüzüm.

Kötü günde hep yanımda olan insanlar, düşüncede kafamı kaldırdığımda yanımda kimsenin olmadığını gördüm ben bu hayatta. Yerden kalkınca kimsem olmadı yanımda. Kendimce düşüp, kendimce kalktığımı öğretti bu hayat…

Birine yandı yüreğim onunla yangınlara gitmeyi göze aldım. Ama bir kitapta şunu okumuştum, ‘Yandıysan kalbinde birine, bir başkasını kalbine alırsan onunla ne yangınlara gidersin ne de o senin kalbini ısıtabilir’ yazıyordu…

Değecek ve hak edecek insana çabalamalı insan. Çabana ve sevgine değecek bir insanla hayatını devam ettirmelisin. Değmeyecek insan için, ne çabala ne sevgini vereceksin. Değmiyorsa boş vereceksin.

İlişkilerde tek bir yalan her zaman dört doğruyu götürür. Huzur, sadakat, iyilik ve güvendir. Huzurun yoksa güven ve sevgide yok olmuştur. Huzur olmayan yerde hiçbir şey yoktur. Ve ben gitmeyi senden vazgeçmeyi seçtim ey sevgilim…

İnsan en çok aslında sevdiği insana sinirlenir derler. Sinirlenmek ve sevmek aslında aynı terazi gibi doğru orantıdadır. Sana karşı duygularım hep bu şekilde işte ey sevgilim. 

Çok konuşarak ve çok açıklama yaparak hiçbir şey elde edemezsin. Anlattığım şeyler doğru yola çıkmadığı için vazgeçmeyi göze aldım. Çok üzülünce de elime hiçbir şey geçmedi. Üzülmemeyi tercih edip, gülüp umursamamayı ve vazgeçmeyi tercih ettim.

Yalnızlığın seni her zaman güçlü bir insan yapar. Başardığın her şey senin imtihanındır. Çabaladığın ne varsa, o senin yalnızlığına borçlu olduğunu gösterir. Yalnızlığınla gurur duymalısın.

İlgi ve sevgi bir ilişkideki en güzel meyvedir. Bunlar olmasa o ilişkinin hiçbir tadı tuzu olmaz. Ama gün gelir o ilgiye boğduğun, sevgiyi buram buram yaşattığın insanın sana ‘merhaba’ dememesi, insanın içine batar…

Ruhunu tamamlayacak ve senin ruh ikizin gibi birini bulmak ister insan. Ruhunu tamamlayacak insan bulmak zordur. Önemli olan üzmeden ve yıpratmadan hakiki seven birini bulmaktır.

Affedilemeyecek hataları sevdiği için, yüreğinde tertemiz merhameti için affeder insanoğlu. Gözyaşlarımızın ne kıymeti ne de değeri oldu hiçbir zaman. Fazlasından daha çok sevdiğimiz halde, kaybeden hep biz olduk. Bu umutlarımızdan sonra ne samimiyetlere, ne sevgilere ne inancımız kaldı ne de umudumuz kaldı…

Balonlar gibi oldu her zaman benim umutlarımın yarınları. İçlerine koydum tüm hayallerimi, tüm dileklerimi ve uçup gittiler arkalarına bakmadan özgürce. Seni de öyle sevmiştim, cesurca ey sevgili…

Bazen tükenmişlik hissine kapılıp, her şeyden vazgeçmek boşlamak istiyorum. Bazen karanlık günlere teslim olmak yerine, yıldızlar eşliğinde direnmek istiyorum hayata. Umutlarımı yitirmek yerine, hayallerimin peşinden koşmak direneceğim yere kadar direnmek istiyorum…

Hayat bana hiçbir zaman gülmediyse eğer, bende ona karşı savunacağım gülüşleri sergileyeceğim. Gülmek, her şeye karşı öz ve net cevaptır…

Kırgınlık sözleri yazımızın sonuna geldik.

Yazıyı Oyla post

“Kırgınlık Sözleri” üzerine 3 yorum.

Bir cevap yazın