Güzel Sözler 2022

güzel sözler

Güzel sözler 2022 yazımızda manalı güzel sözler, kısa anlamlı güzel sözler 2022 ve aşk dolu güzel mesajlar bulabilirsiniz.

Güzel Sözler 2022

İnsan sevmesi kolaydır. Zor olan ise bir ömür boyu onun yanında kalıp gözlerine bakabilmektedir. Ben kolay olanı değil zor olanı seçtim.

Geceleri sokaklardayım hep gölgene rastlarım diye. O sokak senin bu sokak benim. Dalgın düşüncelerdeyim. Sen gittiğinden beri galiba ben çok yalnızım.

Seni seviyorum tüm dünya alem duysun derler. Ben öyle demiyorum. Sevdiğimi bir yârim duysun. Çünkü o duyunca onun gülüşündeki hazine öyle güzel ki.

Bazen derin düşüncelere dalıp nerde o eski günler diyorum. Sen gideli çok yıl oldu. Yanımdan gittin. Ama kalbimden gidemedin. Atamadım, kapatamadım o aşk defterini.

Hasretlik zor şey, insanın yanında sevdiği olmayınca özlüyormuş. Senden gidince anladım. Bitecek diye bekliyorum. Geleceğim yanına hem de koşarcasına. Bekle beklenen gün yakındır.

Seni sevmenin hazzını iliklerime kadar yaşarken bu aşkın tarifini ne kelimelere dökebiliyor nede anlatabiliyorum. Kifayetsiz kalmak buymuş ben yeni yeni anlıyorum.

Şiir yazmak mesele değil, o şiiri yazdıracak bir çift göz bulmak mesele. Aradığım gözün rengi değil sözün özü. Sözünün özü olanın gözünün rengi olur.

Hayat bir gün bitecek. Sayılı gün çabuk geçecek. Onun için hayatın zorluklarına boyun eğmeyin. Nasıl olsa bitecek. Dik durmayı öğrenin.

Daha fazlası için Güzel Sözler

Gülmek bir insana bu kadar mı yakışır. Sen gülünce içimde açan çiçek bahçesinin tarifi yok. Hep gül gül ki ben sende tohum olup çiçek açayım.

Senden ayrı gezen yüreğim olmadı. Senden ayrı gezen sadece beden oldu. Yüreğin içerisinde bir çift göz saklı idi. Hep de saklı kalacak. Beden eriyip bitse bu kalp sen olduğun sürece atacak.

Aşk biraz gülüş biraz tebessüm ister. Ama anladığım bir şey daha var. Aşk anlayış da ister. Anlamayan sevmez sevemez. O yüzden sevginizin hep bir anlayışı olsun.

Ayrılık her aşkın kaderidir derler. Doğrudur. Seversin uçar gider, Saklarsın görmesinler diye elinden koparıp alırlar. Ben bu aşkı öyle derine sakladım ki gelseler de bulamayacaklar görseler de alamayacaklar.

Sana olan aşkımı kitap yapmak istedim. Sonra dedim ki uzun sözlere ne hacet. Bir tek söz onu anlatmaya yeter de artar. Benim aşkımın kitaba dönüşmüş tek hali bu sözde gizli. O sözde seni gördüğüm ilk günkü heyecanla seviyorum.

Ben senle yaşlanmak istiyorum. Ellerimiz tutuşurken titresin istiyorum. Bir elimde baston diğer elimde senin elin olsun istiyorum. Senle hayatı doya doya yaşayıp yanımda sen varken ölmek istiyorum.

Bunlar sana son sözlerim. Seni çok sevdim. Kimseye bu kadar aşk beslemedim. Gidişin yıktı sanma. Yıkılmadım. Sana tek duam beddua değildir. Sende çok sevesin, sen de çok özleyesin. Sende heyecanla beklerken hüsranı göresin.

Onu görürsen ne halde olduğumu söyleme, onun için yandığımı defalarca öldüğümü söyleme. Bilmesin. Üzülür gözünden birkaç damla yaş akar gene ben kahrolurum. Söyleme, bilmesin.

Burada yazları sıcak geçerdi. Gittin ya bu sıcaklık yerini yağmura bıraktı. Şimdi gittiğin o yağmurda ben ıslanıyorum. 

İnsanın kıymetini bilin. Karşınıza birçok kez farklı kişiler çıkar. Ama insan olan bir kere çıkar. Değer verin, sevin. İşte hayat o zaman size de güzel olacaktır.

Seni rüyamda görüyorum. Hem de her gece. Melek gibisin. Tertemiz ay parçası gibi. Ne çok seviyorum seni. Tarifi olmayan bir mutlulukla.

Ağlama döner diyorlar. O da senin için yanar diyorlar. Ağladığını duysa kahrolur ölür diyorlar. Sevmek biri için yaşarken ölmek demekmiş. Gittiğin yerden dönemeyecekken dönebileceğini düşünmekmiş sevmek.

En güzel şarkıların içerisindeki tatlı mısra sensin. Bu aralar senin şarkılarınla yaşarken senin şarkılarınla hayallere dalıyorum. Geçmişi unutup geleceğe seninle yürüyorum.

Hayatın gayesi tuhaf. Yaşa yaşa hep aynı şey, Sabah aynı akşam aynı. Tek fark senin var oluşundaki gizemin sırrı. Seni çözemedim. Çözemiyorum. Senle hayal kurup senle var olamıyorum. Galiba ne senle ne de sensiz ben yapamıyorum.

Ayrılık oldu hüzünlere daldım. Acılar kapımı çaldı. Senden tek hatıra son gidişindeki o söz kaldı. Seni sevmedim derken ki bakışın. Aklıma geldikçe kahroluyor üzülüyorum. Keşke giderken hoşça kal diyebilsen ve seni seveni bu kadar kırmasaydın.

Güzel Mesajlar

İnsanın yılları yorgun olur mu? Sevmeye çalıştığın biri onu sevmediğini anlayınca yaşanmışlıklar bile yorgun oluyor muş. Sen gidince anladım.

Bahar mevsimi gelince çiçekler açıyor. Herkes baharı bekliyor. Benim baharım sensin. Her yanıma geldiğinde içimde açan çiçekler mevsim beklemiyor. Sen benim ilk baharım ancak son baharım değilsin.

İnci tanesi gibisin. Parlak ve değerli. Seni saklasam kimsenin bulamayacağı yerlere. Kalbimi sana verdim en dünya güzeli. Seninle açtım yelkeni mutluluğa doğru.

Güzelliğinin tarifi yok anlatamıyorum. Ne zaman görsem seni lal olup konuşamıyorum. Bendeki yerin kalbimin baş köşesinde. Seni çok ama çok seviyorum.

Gözünden akan bir dam yaş olmak isterdim. Önce gözünden çıkıp ellerine doğru süzülmek ve teninde kaybolmak. Her şeyin en iyisini hak eden sevgilim, varlığınla güç veren yokluğunda hasret çektiren sevgilim seni çok seviyorum.

Uzun bir yolda yalnızlık insanı üzer. Hayaller kurar. Eğer sevdiği var onla geçirdiği günleri düşünür. Tıpkı benim yaptığım gibi. Şu aralar nere baksam sen, Bak orda burda sen. Ya deliriyorum yada sensiz deliriyorum.

Gözlerimi kapatamam ramak kaldı. Dünyadaki son nefeslerim. Aklımda fikrimde o var. Gelmeyecek biliyorum. Ama dünya gözü ile göresim var görmek istiyorum.

Adını bir yerlere yazmak istedim. Dağa yazdım yağmur sildi. Ağaçlara yazdım rüzgar gelip götürdü. Bende kalbime yazdım. Kimse ne ulaşabildi ne de silebildi.

Mecnun bir hikayesi Ferhat’ın bir destanı var. İşte erkekler sevince tarihe geçen bir destan çıkar. İşte bende o erkeklerden biriyim. Senle destanlaşıp senle hikayemi yazmaya geldim.

Gönül insanın goncasıdır. Gönül kırmak Allah’ın evini yıkmak gibidir. O yüzden kimsenin gönlünü ne kırın, ne de çok seviyorum seni diye incitmeye çalışın.

Hayatın bir sonu var. Her son gelir senide alır beni de. Gel sevelim bu sona kadar. Gel sarılalım bu ana kadar. Ömür dediğin üç günlükken üzmeyelim ne beni ne seni.

Karanlıktan korkardım. Sen beni cesur ettin. Elimden tutup gel korkma deyişin. Benim ise ürkek davranışım. Özlüyorum seni, ilk günkü gibi.

İnsanı güçlü kılan şey affetme duygusudur. İnsandır hata yapar. Güçlü olan ise affeder. Sen güçlü olanlardan ol. İşte o zaman hayat sana hak ettiğin değeri verir.

Eşsiz bir manzara gibisin. Baktıkça bakası geliyor insanın. Kar yağsa ayrı bir manzara, yağmurda ayrı bir manzara. İnsanın seni tablo yapıp duvara asası geliyor. İşte ben böyle seviyorum seni.

Aklıma geldikçe gülümsüyorum. Ne çabuk geçti zaman. Ne çabuk yaşlandık. Şimdi gittin benden ötelere. Beni hatıralarla başbaşa bıraktın. Kah ağlıyor kah gülüyor, sonun geleceği anı bekliyorum.

Hayatın getirdiği zorluklar seni yıpratmasın. Her zorluğu bir merdiven olarak görürsen yükselişin bir o kadar hızlı olacaktır.

Sabır insana birçok şeyi öğretir. Sabırlı olursan yiyeceğin meyvede tatlı olur.

Geçmişe takılıp kalmayın. Gelecek daha aydınlıklara aç ve açık. Bırakın karanlıkta koşmayı. Gözünüzü ileri daima ileri dikin. İşte o zaman geçmiş sizin peşinden koşamaz.

Güzel sözler 2022 yazımızın sonuna geldik.

Yazıyı Oyla post

“Güzel Sözler 2022” üzerine 2 yorum.

    1. Dayan kardeşim herşey sonunda güzel olacak bekledigin şey biran avuçlarıyın kalbinin icinde olacagini göreceksin ve o gün mutlu olacaksin ve o senin olacak sadece sabret ✋

Bir cevap yazın