Geceye Bir Söz Bırak

geceye bir söz bırak

Geceye bir söz bırak yazımızda içinizden ne gelirse yazmak istediğiniz geceye bir söz bırak ağır ve anlamlı geceye bir söz bırak yazısı burada.

Geceye Bir Söz Bırak

Bir gün gelecek ve kilitli olan o kapımı açacağım. Yalnızlığımı dışarıya çıkaracağım. Bundan sonrasındaysa ne seni kaybetme korkusu, okuduğum kitapların altını çizmiş olduklarım ne alkol tutar beni ne ölümün telaşı.

Bu dünya hassas kalbe sahip olan kişiler için cehennemden bile daha fazla kötü olmakta.

Bir nokta bulunuyor ve o noktaya geldiği zaman dönüşü olmayacak şeyler olmakta. İşte bende o noktada durmaktayım.

Mutlu olmakla mutsuz olmanın arasında bir yerde kaybolup gitmek o kadar çok korkuyorum ki.

Uyuduğumda bile dinmeyecek kadar yorgun hissediyorum.

Bu devirde sevişmek için sevgili olanlardan uzak olduğunuz zaman yalnız olduğunuz için utanmanıza gerek yok. Bundan gurur duymayı bilmelisiniz. Temiz bir yalnızlığınız varsa ve kirli olan o insanlardan uzak olduğunuzdan daha iyi hayale kavuşacağınızı aklınızdan çıkartmayın.

Sana beni anlamıyorsun diyemem. Beni çok iyi anladın. Zaten en çok bu canımı acıtmakta ya beni çok iyi anlamış olduğun halde bile canımı yakmayı çok iyi başardın sen.

Alışmış olduğun o hayatındaki harika insan gittiğinde etrafında kimse kalmamış gibi hissediyorsun.

Bazen iyi haberi kendine saklaman gerekiyor. Neden mi? Etrafındaki olanlar senin gerçek anlamda mutlu olduğun zaman mutlu olmuyorlar.

Farkında değilim zannediyorlar fakat farkındayım. Sadece beklemedeyim. At izi ile it izi ayrıl bir o zaman konuşmaya başlayacağım.

Geceye anlamlı söz bırakmak için anlamlı sözler yazımıza göz atabilirsiniz.

Belli süre yalnız kalıp tek başına olsan bile zorlayıcı şeylerin üzerinden geçtiğin zaman bir daha kimseye ihtiyacın kalmıyor.

Kalbinin derinliğinde sevdiysen aklınla birini unutmaya çalışma.

İlk olarak kendi içimdeki ruhumdan özür dilemek istiyorum. O çok zor olan yükleri omzuma alıp yaşamaya çalıştığımdan, değmeyecek olan kişilere güzel duyguları yaşattığımdan, beslediğimden ve en çok kendi ihtiyacım olan değeri veremediğimden özür dilerim.

Eğer bir gün olurda hesabımda çok mutluyum, hayat keyifli filan yazarsa eğer bilmelisiniz ki hesabımı çalmışlardır.

Beni anlamadığına üzülüyorum ve gerçekten bu durum beni kahretme noktasına götürdü. Gökyüzünde güneş olsa da sensiz olduğum zaman boyunca karanlık taraftayım daima.

Araya zaman koymuş olsak bile bazı şeyler iyileşmeyecek. Sadece çok daha fazla soğukluk, kopukluk girecek araya. Zaman bazı durumlara ilaç gibi gelmiyor.

Küstüm diyorum ve sen bunu küsmek olarak algılıyorsun.

Yaşadığım şeyleri size anlatma gücüm var size bunları anlatırken de ağlayabilirim fakat asla eski ben olmamı beklemeyin.

Şimdi gelsen desen bana her şey senin dilediğin gibi olacak ama ben artık bu yolda yokum. Seninle o yola girsem bile eskiden olduğu gibi hevesli bir şekilde yürüyemem ki.

Geceleri ağladım ben hep. Seninle olduğumuz dakikaları düşündüm hep. Sadece düşünerek bekledim. Belki diyerek bir gün dönebilir dedim. O gün geldi ve bana geri döndün sen. Fakat bende seni sevebilecek hal filan kalmamıştı artık.

Karanlıktan çok fazla korkuyordum ta ki seni tanıyıncaya kadar. Hayatıma girdiğin gün karanlıktan korkmamam gerektiğini öğrendim. Elinden tutarak her yolu senle yürüyeceğimi biliyordum sende bunu biliyordun. Ama ne yaptın o eli bırakarak beni tekrar karanlığı itip durdun. Bunu yaparken sana bağlılığım da hiçbir şekilde anlamı yoktu.

Geceye Bir Söz Bırak Ağır

Siz kendinizi yetişkin sananlar gerçek mutsuzluğunuzu iki yüzlü edasıyla maskeli bir şekilde göstermeyi çok iyi biliyorsunuz. Çünkü mutsuzluğunuzla yüzleşebilecek bir cesarete bile sahip değilsiniz. Avutulmak, teselli edebilmek için yalandan icatlar edip, saçma salak oyunların içerisine giriyorsunuz.

Vicdanına kulak ver gece sadece onunla baş başa kalmaktasınız.

Kalbin ne kadar kalabalıktı sevgilim ben oradayken sesimi bile çıkaramadım.

En karanlık geceden sonra bile güneş doğdu. Umutsuz olma.

Gönlüm sensiz olmaya alıştı ama ömrüm tükendi.

Bugün de bitti; bugünden ders alabildik mi? Hayır.

Hayatımın her noktasını yola koyarak devam etmek istiyorum. Huzur istiyorum. Çok fazla bir şey istemiyorum bu yüzden bunu kabul edip benimle kavga etmeden sadece yaşa.

Bir gece bir mesaj gelecek ve boş yere uykunuzdan fedakarlık yaptığınız anlayacaksınız yalnızca tek bir mesajla..

Birine ellerimi uzatmayalı çok fazla zaman oldu. Bir gece yarısında deniz gören yerde, ellerin ellerimde olması mümkün mü?

Saçlarını döküp gitti o gece. Uzun, sessiz geceyi ardında bırakarak. Bir sevdiğim, ömrüm var diyerek gitti. Bana da sadece uzun geceler kaldı.

Bence ay, geceye bırakılmış olan umuttan almakta ışığını.

Bizimkisi uyku sorunu değil, geceleri çaylar daha sıcak hüzünler daha taze olduğundan.

He tarafını gece sarmış olan insanı, ışıkları kapatmakla tehdit edemezsiniz.

Şimdi yalnızlık olarak adlandırılan o şey geceye yakışmış olan esmer hasret sadece.

Ben yazdığım şeyleri çoktan yaktım. Bundan sonrasında ateşi harlamak sizin olsun. Bundan sonrasında yeni bir şey söyleyebilmek için düne bakmamalısınız.

İyi olacak her şey dedin fakat ben iyi şeyler görmüyorum.

Bazen ağır geliyor hayat bir kelebeğe kanatlarının ağır gelmesinden daha fazla.

Gece vakti bir şeylere mecalin kalmadığı zaman yakmış olduğu sigaraya sarılıp yatar insan.

Sonra sigarayı yakıyorsun ve gökyüzünü seyre dalıyorsun. Bakıyorsun ve her şey yerli yerinde dururken sen yalnızca kendini harcamış oluyorsun.

Saat 12’den sonra tüm içkiler şaraba döner.

Ve gece yarısı, ıslak gözler ile dolunaya bakarak onun yüzünü gördüğün anda anlarsın gecenin ne derece karanlığa büründüğünü.

Uyumak zor, uyanmak ise kolay olur. Sabahı iple çektiğin geceler olacak fakat ne geceler rahatlatabilecek seni ne gündüzler. O anda ölmek isteyeceksin ama başaramayacaksın.

Aslında kimseyi kırmak istemiyorum fakat hayat bu bazen kırılması gereken insanlar çıkartıyor karşına.

Bu akşamlık beni affedin. Efkarlıyım abiler, çok fazla efkarlıyım.

Dedim ya oturuyorum sadece iyi ki etrafımda beni tanıyan kişiler yok.

Geceye bir söz bırak yazımızın sonuna geldik.

5/5 - (1 vote)

“Geceye Bir Söz Bırak” üzerine 140 yorum.

  1. Sevdiğim kıza çıkma teklif edeceğime tam karar verdiğimde benden 2 yaş büyük abim çıkma teklifi etti ve sevdiğim kız kabul etti eğer evlenirseler ben bu kıza nasıl yenge diyim

   1. sevedim çocuk ablama çıkma teklifi etti evlenirlerse ben nasıl enişte dicem? nerdeyse aynı durumlarımız :/ çok zor ama yapıcak bişey yok dişini sık ve görmezden gelmeye calış duygularına hakim ol

   2. Deme kardes canjni yakmasina izin verme ben olsam o evden cikip giderdjn basmadzdim bidaha o eve adimimi kardes

   3. Bir çok insan yorum yapmış. Arasında gereksizleri var. Mantıklı düşün arkadaş. Abinin teklifini kabul ettiyse, demek ki abini seviyor. Seni degil. İnşAllah seni sevecek biri çıkar karşına

 1. İnsanoğlu sadece geceleri sevdiği insanı düşünür nedense . Çünkü geceleri hep yanındadır unutma

 2. HAYAT BİLE,
  Sizi deniyor 4 işlemle sınıyor!
  Ayrılıklarla bölüyor, gerçeklerle çarpıyor,insanlıktan çıkarıyor ve Sonra topla kendini diyor sonra;
  İnsanlar işine gelince değil de vicdanına değince iyilik yapsalardı; bugün çıkar ilişkileri değil, gerçek sevdalar yaşanırdı.

 3. Bu zamanda
  Kırk yılda bir
  Kırk yıllık bir kahve içip
  Kırk yalanlı
  Kırk yılan arasından
  Birine denk gelmektir.

  Adı herneyse
  Ne koyarsan işte..!?

 4. Allah sana doğru yolu gösterir inşallah ama allah büyüktür bazen hayırlı sandığın şeyler şer,şer sandığın ise hayırlıdır belki karşına ondan daha güzel ve senin sevgine layık biri çıkacak

Bir cevap yazın