Edebiyat Sözleri

edebiyat sözleri

Edebiyat sözleri yazımızda düşündüren edebiyat sözleri, eski edebiyat yazıları ve mantıklı edebiyat mesajları bulabilirsiniz.

Edebiyat Sözleri

Ey sevgili! Yanardağlar nasıl için için yanıyorsa, benim sana olan aşkımda bundan daha az değil. Keşke ateşin suya kavuşabildiği gibi kavuşabilsem sana.

İnsanlar aşk için yaratılmışlarsa, benim şu dünyadaki biricik aşkım da sensin.

Güller güzel mi ki senin yanında, bülbüller görse seni name edemez dilleri tutulurdu.

Aşktan öte ne var ki şu fani hayatta, gel beraber olalım, aşkımızı yıldızlar konuşsun.

Bülbül görmüş güle âşık olmuş, ya benim seni gördüğümdeki halime ne demeli.

Sevgililer içermiş aşk şarabından kana kana, ben sana hasret, bir damlana özlem duyalı bilmem kaç bin sene oldu. Neredesin ey gönlümün ateşi.

İnsanlar sevdikleri için ölürlermiş bile, ya bana ne demeli, aşkının ateşi öyle büyük ki yüreğimde, bin kere öldürseler yine vazgeçmem yüreğinden.

Yüreğin öyle sıcak öyle hoş ki, öyle güzel ısıtıyorsun ki içimi, sana âşık olmak, seni sevmek bile yakıp tüketiyor yüreğimi.

Daha fazlası için Kısa Sözler

İnsanlar sevdikleri için neler yapmazlar, ben en çok seni sevdim yüreğimin ateşi, söyle benden ne istersen, yıldızlar başıma dökülse, yine vazgeçmem senden.

Aşk insanlar için en güzel hediye. Bir de seninle birleşince deme benim keyfime.

En güzel aşklar gençlikte yaşanırmış, gençliğin ve güzelliğin taze bir yaprak gibi.

Baharda doğa canlanır, kuşlar sevgilileriyle buluşur, ya sen benim biricik sevgilim, yakın mıdır bizim baharımız da?

Aşk kâinatta varlığın anlamı. Benim için se her şeyin anlamı sensin. Seni çok seviyorum.

Sevgililer buluşurmuş her gökkuşağının altında, periler orada dans ederlermiş, benim güzel perim nerelerdedir kim bilir şimdi. Kim bilir hangi gökkuşağının altında.

Arkasından kovalayan varmış gibi, koşuyorum sana doğru, ne olur, bu çileme bedel, sende sev beni ve kucakla.

Denizler çıksa karşıma sana engel diye, yüzer geçerim, dağlar çıksa Everest kadar aşar geçerim, kimse alıkoyamaz beni senin yolundan sevdiceğim, cehenneme girse oraya bile geleceğim.

Martılar neden hep uçar bilir misin sevdiceğim, sevenleri ararlar ve bizim için şarkılar söylerler her daim.

Kuşlar  nasıl göç ediyorlarsa, nasıl terk ediyorlarsa yurtlarını ocaklarını, benim kalbimde senin için yerinden çıkmış çok mu, hadi seviver şu nazlı kuşu da, etsin sabahlara kadar bayram.

Dereler, yollar hep sana çıkıyor nedense, benim aklımda kavuşmanın hasreti, yüreğimde aşkının harareti.

Düşündüren Edebiyat Lafları

Böcekler bile aşka gelir şu güzelim baharda, ya seni gören bu kalbe  ne demeli, arılar bal toplar çiçeklerden, seni göre bu arı kahretmez mi kendini. Sen en güzel çiçek, bende balcı bir arıdır.

Dağlar taşlar hep çıksa önüme, yine de vazgeçmem senden.

Güneş nasıl yakıyorsa bu yaz sıcağında yürekleri, benim güneşimde sensin, yakıyorsun tüm bedenimi.

Aşklar başlar ve biter. Herkes sever ama pek azı sevilir. Bitmeyecek ve sönmeyecek bir aşka, hem sevip hem sevilecek bir yolculuğa çıkmak ister misin benimle?

Kapılar kapanmış, yolar kötü, ne yapmalı vazgeçmeli mi senden? Kıyamet dahi kopuyor olsa vazgeçmem sana doğru gelmekten.

Sen benim biricik aşkım ve ömrümün tek güzel baharısın, her daim seninle ölene kadar hep birlikte.

Bazı insanlar vardır severler ama belli edemezler, ben sana nasıl belli edeyim aşkımı, nasıl itiraf edeyim sana, belki öleceğiz ama hep kalacaksın yüreğimde.

İnsanlar ve kuşlar birbirlerine çok benzerler aslında, her ikisi de âşıktır bahara, benim baharım sensin benim, seni ömür boyu seveceğim.

Sıcak yaz günlerinde insanı bir sıcak basar ya hani, seni her gördüğümde beni öyle bir sıcak basıyor, öyle çok seviyorum ki seni, yüreğimde volkanlar patlıyor.

Gel bana ey sevgili güzel! Ne olur kabul et beni, et ki bayram etsin şu minik yüreğim, et ki şenlik etsin tüm benliğim.

Güzeller gezer her tarafta, bilselerdi seni, saklanırlardı köşe bucak, sen ki çıkarsan güzeller arasına, en güzelin bile kalmaz esamesidir.

En karanlık gecenin bile bir sabahı varsa, elbet gelecektir benim gönlümün ışığı da, sen ki doğunca benim gönlüme sabah güneşi gibi, kelebekler uçuşacak aşkının gölgesinde.

Her sabah seni düşünerek uyanıyorsam, her lokmada hala aklımdaysan ve her nefes alışında seni çekiyorsam içime, sedam için daha ne söylemeli, kör kütük aşığım sana besbelli ki.

Yıldızlar altında buluşamadık seninle, ay ışığı altında hiç yürüyemedik, belki gelir o güzel günler seninle, yıldızlar ve ay söner gider seni görünce.

Güneş ısıtır yüreğimi her daim, evet birde sen! Hatta öyle bir sıcaktır ki senin ateşin, kutuplar gibi kalır güneş seni gördüğümde.

Âşıklar gezinir bahçelerde, kuşlar onlar için uçarlar, kelebekler dans ederler gökyüzünde, seninle tanıştığımızdan beri bir bahar var gönlümde, nereye baksam seni görüyorum gökyüzünde.

Toprak nasıl üstündekine haksızlık yapmazsa bende bir toprak gibiyim, ne ekersen ek, hep sevgi alırsın biriciğim.

Yıldızlar toplanmış seni konuşmakta, ay güneşe seni anlatıyor, benimse dilim tutulmuş varlığının karşısında, yeme  içmeden kesilmişim.

Şairler şiir yazar sevdiklerine, ama onlar seni hiç görmedi, lakin görselerdi kalemleri kırılır, tek satır dahi ilerleyemezlerdi.

Başka başka şehirler, başka başka ülkeler, hepsini gezelim seninle, alalım yanımıza yalnızca bir çanta ve dünya dolusu aşk çiçeği.

İnsanlar vardır dağı deler sevdiği için, diğeri mecnun olur düşer çöllere, bense nefes almakta zorlanıyorum, yok ki takatim, her aklıma gelişinde bir daha bayılıyorum.

Sevgi sadece bir sözcük değildir âşıklar için, benim için sen, senin için ben.

Yıllar geçse de, bu hayat sürse de ilelebet, sevgimden emin olabilirsin, yalnızca seni sevdim ve bir ömür seveceğim.

Çiçekler kadar güzelsin ve yapraklar kadar narin, seni anlatmaya kelimeler yetmez, baharımsın ve açan güneşim.

O engin denizler nasıl uçsuz bucaksızsa benim sana olan sevdam da öyle, gel beraber olsun şu âşık yürekler, evet deyiver sevinsin tüm garipler.

Edebiyat sözleri yazımızın sonuna geldik.

Yazıyı Oyla post

Bir cevap yazın