Dostluk Sözleri

dostluk sözleri

Dostluk sözleri yazımızda kısa dostluk sözleri, kardeş gibi olan dostlara sözler ve dostunuza sıcak dostluk mesajları bulabilirsiniz.

Dostluk Sözleri

Bin dostun olacağına güvenilir özü sözü bir dostun olsun şu hayatta gerisi teferruat. Bir dost seni düştüğün nice kuyulardan kurtarır bin dostun kuyunun başında seni izler.

İyi bir dostun varsa o dost senin aynandır. Hayatında ki doğru ve yanlışındır, üslubundur, makamındır kişiliğindir. İyi bir dost birçok şeyden evladır.

Ne zaman zora düşsem ardıma dönüp baksam dostlarımı göremedim. Çünkü onlar arkamda değil her zaman yanımdalardı. Hayatta en büyük hazine düştüğünüz de gülen değil sizinle ağlamayı bilen dostlardır.

Dostlarımı kaybetmeyi hiçbir zaman göze alamadım aklımdan geçirmedim zihnimde canlandırmadım. Çünkü benim kaybetmeyi göze alamayacak kadar az ama yürekten beni seven dostlarım var.

Dostluk mu daha zor aşık olmak mı deseler dostluk derdim. Çünkü nice aşklar zamanla eriyip biter saman alevi gibi yanar söner. Ancak dostluklar mangal kömürü gibidir, ömür boyu dumanı üzerinde tüter.

Dostlarımızı zamanla azaltmaya karar verdim. Sonra dönüp arkama baktığımda düşmanlarımın da azaldığını fark ettim. Meğer dost sandığım ne çok düşmanım varmış.

Şu fani dünyada tek şansım dostlarımdır. Bahtım hiç bir zaman gülmese de her zaman yanımda olan dostlarım yüzümü hep güldürmüştür.

Daha fazlası için Kardeşlik Sözleri

Dost edinirken kusursuz bir dost aramayın. Dostsuz kalırsınız her insanın kusuru vardır. Her dostun da kusuru mevcuttur. Asıl dostluk o kusurları görmezden gelmektir.

Dostlarımın hepsi birer yıldız gibidir benim için, ne zaman zemheriler karanlıklar çökse üstüme onlar bir yerden çıkar ve parıldayarak gecemi gündüze çevirirler.

Dostum için ölürüm diyenleri çok gördüm ancak asıl dostluk uğruna ölmek değil uğruna yaşamaktır.

Geceleri uyumadan önce Allah’a beni dostlarımdan koruması için dua ederim. Çünkü bir şekilde düşmanlarımdan kendimi koruyabilirim ama dost gibi görünen düşmanlardan asla.

Üzerine karanlıklar çöktüğünde ruhunu fırtınalar esir aldığında sığınacak bir liman ararsın. İşte gerçek bir dost demir atabileceğin en sadık ailendir. Dost kimi zaman aile kimi zaman kardeştir.

Dostlarımın evini sık sık ziyaret ederim. Çünkü ziyaret edilmeyen yolları toz bürür çalı kapatır dostlarım benim en iyi akrabamdır.

Gerçek bir dostluğa mesafeler engel değildir. Dostluk yan yana olmak aynı bardaktan su içmektir.
Yeri gelir dünyanın bir ucundan bir ucuna birbirini düşünen iki kalp dostluğa en güzel örnektir.

İyi dostlarım var diyerek böbürlenme, iyi dediğin dostlarını kötü günlerinde tanıyacaksın. Kötü dediğin kişiler dostun olacak iyi sandığın dostların ise seyirci.

Dostlarımla beraber olduğumda yalnızlığımı gidermem. Ben yalnız olduğumda da dostlarımın sevgisi her zaman yanımdadır. Dostluk somut bir ilişki değil soyut bir sevgi bağıdır.

Güneş gibi üzerime doğan dostlarım nice baharım, kışım, yazımdır. Onlar benim dünyaları verseler değişmeyeceğim tek şey dostlarımdır. Onlar iyi günde de kötü günde de yanımdadır.

Dostluk Mesajları

Parayla birçok şeyi satın alabilirsiniz. Evler, arabalar, yatlar, katlar ama tüm saydıklarımda beraber oturup çay içemediğiniz, dertleşemediğiniz dostlarınız olmadıktan sonra ne yarar.

Hayatım boyunca işim gücüm maddiyatım yerinde oldu. Ancak hiçbir zaman kendimi zengin görmedim. Bir elin parmağını geçmeyecek sayıda dostum olacak kadar fakirim. Onları da kaybedersem ben bir hiçim.

Dostluklar yemeğe benzer! Yemek lezzetli mi, tuzlu mu, tuzsuz mu, acı mı, tatlı mı ancak yemeği yedikten sonra anlarsın. Tüm yemeklerinizin tatlı olması dileğiyle.

Demiri büker çeliği deler geçersin. Ancak sağlam bir dostluğu hiçbir güç ile ezemezsin. Sağlam bir dostluk giyebileceğin en güzel zırhtır.

Hakiki dostlar güzel günlerde davetiniz ile yanınızda olurlar. Kara günlerde ise davetsiz misafir oluverirler. Yalancı dostlar ise kara günlerinizde seyirci kalmayı tercih ederler.

Gerçek dostluk odun kömürü gibidir. Yanar durur, sönmek bilmez, tüten dumanı hiç eksilmez. Sahte dostluk ise saman alevi gibidir, söner geçer.

Dostunun acısıyla için kanayabilir, ağlayabilirsin. Bu dostluğun göstergesidir, ancak dostunun başarısı ile mutlu oluyorsan bu dostluğunun kaliteli olduğunun simgesidir.

Kocaman bir galakside milyonlarca yıldız var. Ne güzel kocaman sahillerde deniz kumları ve deniz yıldızları ve kocaman dünyada milyarlarca insan arasında benim bir dostum var, tüm bu saydıklarıma bedel.

Öyle dostluklar kurdum ki düşmanlarım bile dostlarımla aramda ki ilişkiye gizliden gizliye hayran oldu. Öyle düşmanlıklar yaşadım ki dostlarıma bakarken başım öne eğilmedi.

Gerçek dostluklar, bağırma çağırmayla kavga gürültüyle yıpranmaz. Gerçek dostluklar, dostlar birbirini unutunca yıpranır. Paslanır en güzel yerinden kırılır.

Dostlarımı canımdan çok severek hata yaptım. Zamanında babam dostlarını severken ölçülü ol diye nasihat etmişti. Nerden bilebilirdim en yakınlarımın zamanla karşıma geçip düşman olacağımı.

Güneşi görmeden yaşayamayan bitkiler gibiyim. Bazı dostlarımı görmeden bu hayatı çekemiyorum. Dostlarım olmayınca hayat zindan, dostlarım yanımdayken her yer gül bahçesi oluveriyor.

Kendime en büyük yanlışı başkalarına değer vererek yaptım. Dost bildiklerim ile ölüme gittim, ancak dost bildiklerim tarafından da ölüme itildim. Ne olursa olsun en çok kendim ile dost kalmaya karar verdim.

Dostluk sözleri yazımızın sonuna geldik.

Yazıyı Oyla post

Bir cevap yazın