Çaresizlik Sözleri

çaresizlik sözleri

Çaresizlik sözleri yazımızda çaresizliği anlatan çaresizlik sözleri, darda kalınca okuyacağınız yazılar ve çaresizlik ile ilgili sözler bulabilirsiniz.

Çaresizlik Sözleri

Başka çarem yok bile diyemiyorum şimdi. Ne çarem var ne ilacım. Hayattan tümüyle kopmuş durumdayım. Bir umut elinin gelmesi bile imkansız artık benim için. Tüm yaşadıklarımdan sonra benim için en büyük uçurum ümitsiz kalmak oldu.

Boş bir cüzdan ile kaldığında hayatın ‘para’ olmadığını söyleyenlere kızıyorsun. Çünkü meteliksiz kaldığında yanında ne dostun ne arkadaşın kalıyor. Dolmuşa bile binemiyorsun. Parasızlık insanın elini kolunu öyle bağlıyor ki ‘ne iş olsa yaparım’ diyecek konuma geliyorsun. Para ilk çare değil ama paran yoksa şu zamanda çaresiz de kalıyorsun.

Karnın aç, kalbin kırılmış ve cüzdanın boşsa, çaresiz kaldıysan yine de dua et. Bunların senin sınavın olduğunu unutma. Gün gelecek geriye baktığında neleri atlattığına şükür edeceksin. Güçlü olmalısın ki bu zamanları atlatasın. Eğer güçsüz ve umutsuz olursan ne doyarsın ne sevilirsin ne de para kazanırsın.

Çaresiz hissettiğinde Allah’ a sığın. Sana yardım edecek tek kişi Rabbindir. Tüm günlerin bir gün aydınlığa çıkacak. Yalnızca dua et ama sakın isyan etme. Rabbinin sana verdiği sıkıntı seni sabırlı, dayanıklı ve imanlı bir kul yapacak. İçini ferah tut ve bir şeyleri yoluna koymak için çabala.

Elinizden kimsenin tutmadığı, omzunda ağlayacak birini bulamadığınız zaman kendinizi yalnız ve çaresiz hissedersiniz. Uyumak her şeyden kaçış gibidir, yataktan kalkmak istemezsiniz. Böyle zamanlar insanın kendini keşfettiği süreçlerdir. Ya her şeyin sizin için kötü olduğunu düşünür ve yerinizde sayarsınız, ya da ayağa kalkıp bunu değiştirirsiniz.

İçinden çıkamadığım bir durum bu. Ne kalabilmek mümkün ne gidebilmek. Hangi yolu seçsem sonu uçuruma çıkıyor. Sadece uzaklaşmak istiyorum dünyadan. Tüm bunları aşıp uzaklara gitmek istiyorum. Keşke her şeyi geride bırakmanın bir yolu olsaydı.

Daha fazlası için üzüntülü Sözler

Her şey üst üste gelmiş gibiyse, dünyanın yükü omuzlarına çöktüyse, kaldır kafanı gökyüzüne bak! Ve kendine her daim ayakta duracağına söz ver! Eğer çabalarsan tüm çareler seni bulur. Çözüm yolu aramazsan kimse sana yardım etmez. Ve kafanı kaldırmazsan umudu da gökyüzünü de göremezsin.

Senin olmadığın her günü zor atlatıyorum. Ne sana gelebiliyorum ne de gel diyebiliyorum. Yanımda olman, sana ihtiyacım olduğunu bilmen gerekiyor. Bir yolunu bulsam, gözlerine bakma cesaretim olsa, tekrar biz olalım desem, diyebilsem keşke. Ama bizim de aşkımıza çare yok sevgilim. Tek tesellim beni sevdiğini bilmek. Başka da bir dayanağım yok.

Her şeyi yitirdiğinde; yanında ve arkanda duracak kimse olmadığında, sen tam da artık işim bitti dediğinde yeşerecek umut tohumları. Asla pes etmemen gereken bir oyun olarak düşün hayatı. Pes edersen sonsuza dek kaybedeceksin. Tek başına kalsan da yılma sakın! Bunun iyi tarafını gör sadece; zirveyi kimseyle paylaşmayacaksın.

Mutlu bir yuva, iyi bir iş ya da gerçek bir sevgili. Bunların hiçbirine sahip değilsin. Ve bunu fark ettiğinde boğazın düğümleniyor. Ama tüm bunları değiştirebilmek senin elindedir. Sen mutlu olursan aileni de mutlu edebilirsin, işinden istifa edip başka bir işe girebilirsin. Seni sevmeyen insanları bırakıp kendine güvendiğinde gerçek aşkınla tanışabilirsin.

Ümit kalmadı, önümüz uçurum. Artık yaşamanın da faydası yok sevmenin de. Alınan her nefes acı veriyor. Yürüdüğümüz yollar ise sanki bizi içine çekiyor. Çıkmaz sokakta kalmış bir zavallı gibiyiz, çok çaresiziz. Acıyan yok, uzanan bir yardım eli yok. Kaybolduk ve yolumuzu bulmamız imkansız. Bundan sonrası ancak uçurumdur bizim için.

Çaresizlik İle İlgili Sözler

Bir şeylerin yolunda gitmesini o kadar istiyorum ki. Oturup ağlamaktan, çözüm yolu aramaktan çok yoruldum. Çaresizce, kutsal bir elin hayatımı düzene sokmasını bekliyorum. Ümidim var ama dersimin bir devası, hastalığımın da bir ilacı yok. Tek yapabildiğim ağlayarak dua etmek ve olmayacak hayaller kurmak.

Sevgilim, ikimiz için de o kadar çaresizim ki. Ayrılmasaydık her şey çok daha güzel olabilirdi. Ama beraber kalsaydık birbirimize olan aşkımızın yerinde yeller eserdi biliyorum. Ben şimdi aşkın “Ne senle yaşanmıyor ne de sensiz olmuyor” kısmını yaşıyorum. Bizim için bir ilaç olsa, yine eski biz olabilir miyiz?

Eğer dayanamayacak noktada olduğunu düşünüyorsan Rabbinin kimseye dayanamayacağı bir yük yüklemediğini hatırla. Dünyada senin dertlerinden daha kötü dertler çekenler var. Susuz insanlar, evladını kaybeden anneler… Çaresiz kaldığında Allah’ın adını an. O bir dert vermiş ise dermanını da beraber göndermiştir.

Ölmeyi isteyecek kadar çaresiz kaldım. Evin zindan, hayatım cehennem oldu. Artık yaşamanın bir anlamı yoktu benim için. Yemek yemek de nefes almak da zor geliyordu. Hayat tıpkı bir uçurum gibiydi. Bense o uçurumdan ayaklarımı uzatıp başkaldırıyordum.

Çaresizlik denilen şey aslında kendi potansiyelinin farkında olmayan veya tembel olan insanların düştüğü durumdur. Eğer ortada bir sorun var ise çözüm de var demektir. Çözümü bulanlar ise yalnız onu arayanlardır. Boş boş oturan, ah vah eden kaderci insanlar yenilmeye ve çaresizliğe düşmeye mahkûmdur.

Tek başıma güçsüz kaldım. Bir pencerenin kenarına oturup hayatımı sorguladım. Baktım ki hiçbir şey yolunda değil, ne düşünsem hayal kırıklığına varıyor. Hayat beni kıskacına öyle almış ki artık mutlu olmayacağıma adım gibi emin olmuşum. Çaresiz kalmaktan daha kötü bir şey var ise o da çare olmadığına kendini inandırmaktır.

Rabbim bana sorunlarımı çözmek için güç ver. Çaresiz kaldım ve sana sığındım. Senden başka yalvaracak kimsem yok. Ben senin güçsüz bir kulunum. Bu fani dünyada tek başıma kaldım;  derdimi anlatacak, derman arayacak kimsem kalmadı. Bana ancak sen çare olursun. Bana çaresizliğimi yenmek için umut ve çözüm yolumda güç ver Allah’ım.

Çaresizlik sözleri yazımızın sonuna geldik.

Yazıyı Oyla post

Bir cevap yazın