Ay İle İlgili Sözler

ay ile ilgili sözler

Ay ile ilgili sözler yazımızda dolunay sözleri, gökyüzündeki ay ile ilgili sözler ve kısa ay ile ilgili yazılar bulabilirsiniz.

Ay İle İlgili Sözler

Ay doğunca geceye bir umut da doğar gönüllere. Bu umut semaya açılan ellerde dua, gönüllerde ise sevda olur.

Ay karanlık geceyi şavkı ile aydınlatır. Varsın gece gizemi ile böbürlenip dursun. Ay oysa ki ne büyüktür yüce gönlü ile. Selamlar durur işte o vakit tüm evreni asaleti ile.

Pencereme ay düşer. İşte o zaman benim yüreğim de coşar. Denizin derinliği gibi, mavinin özgürlüğü gibi.

Ay kadar güzel bir ışık saçın etrafınıza.İşte o zaman bu pozitiflik tüm insanların iyiliği ile sizi kuşatacaktır.

Ayın şavkı vurur benim nazenin yüreğim üstüne. Bundandır hep sevdaya öykünmem, sarılmam benim.

Ne güzeldir ay ışığı eşliğinde geceyi sabaha teslim etmek. O gece ki içinde binlerce sesliği besleyen ve büyüten. O gece ki içinde binlerce umuda eşlik eden.

Ay en özel gezegendir. Geceyi bekler adeta. Bitmeyen bir el feneridir aslında. Işığını her gönle, her ömre sakınmadan-çekinmeden sunar öylece.

Gece de, gündüzde imrenir ayın gizemine.Tek başına salınır durur o zifiri karanlıkta. Eyvallah etmez hiçbir şeye. Teslim de olmaz hiç kimseye.Tek başına yüklenir tüm yükleri ve çalım satar göğün göğsüne.

Ay kadar güzel bir ömrünüz olsun. İhtiyaç duyan herkese en karanlık gecelerde ışık saçın. Yol olun, yoldaş olun.

Ay gecenin en güzel aksesuarıdır. Ne gece onsuz yapabilir. Ne de ay gecesiz kalabilir.

Güneş midir en çok parlayan? Yoksa ay mıdır güneşe destek çıkan. Bu ne amansız bir zamandır. Güneşe de, aya da zamanı unutturan.

Bazen özler günün aydınlığını ay. İşte o zaman tan yeri vakti gibi görünür bulutların arasından. Sakin, sessiz ve peri kızı gibi nazenin…

Daha fazlası için Geceye Bir Söz Bırak

Bazı dostlar ay gibidir. Yol gösterir karanlık zamanlarda bize. Zifiri gecelerde aydınlık olur önümüze. Ne güzel dostlardır onlar. Çıkarsızca insanlığı yaşatmaya çalışırlar.

Ay şavkımaya başlayınca en güzel dualar ile Yaradan’a el açmak çok büyük bir nimettir hepimize. O yaradan ki bize ay gibi ne çok güzellikler bahşetmiştir.

Yıldızlar tüm geceye ayın şavkımasına eşlik ederler. Ne güzel komşuluktur onlarınki. Sessiz ama derinden bir dostluk… Tüm geceyi birlikte göğüsler onlar. Yazın en boğucu sıcağında, kışın en sert ayazında.

Ay ışığı kadınların yüreğinden geceye akar derler. Kadın ki anadır evladının yolunu aydınlatan. Kadın ki kardeştir, kardeşin derdine en sıkı sarılan. Ondandır belki ayın bu kadar güçlü ve asil duruşu.

Ayın sessizliği gecenin hâkimiyetinden değil, cihana olan asaletinden gelir. Öyle ki gece kendi zifiri karanlığını ayın şavkı ile fark eder.

Ay her zaman kendine has bir güzelliği içinde barındırır. Geceye umut olduğu gibi, aşka meyleden gönüllere de umut olur. Şavkının güzelliğidir onu böylesine muhteşem kılan.

Şimdi bir ay ışığında senle oturup muhabbetin demine vurmak vardı. Olsun her gecenin deminde ay ışığına bakarak el açmalarım, Allah’a yalvarmalarım bundandır.

Ay tutulması dediğini şey nedir ki? Sizin hiç gönlünüz tutuldu mu? O gönül ki bir daha ay şavkına bakamayan, o gönül ki derin bir aşkla muhabbetle yanıp kavrulan.

Gecenin hüznüne aldırma ey insan. Yaradan her karanlığa bir çözüm vermiş. Bak simsiyah gecenin tam ortasında ayın şavkı bile ne güzel aydınlatıyor kör yolları.

Ayın şavkı denizde ne güzel görünüyor. Öyle ki gönlü temiz insanın içi de ayın şavkını öyle yansıtıyor.

Aylardan eylül. Bir gece pencereme misafir olmuş ayın ışığı. Gönlüme doğan güneşi misafir etmiş kadar mutluyum oysa. Bir sen yoksun. Ya da o eylül deminde pencereme vuran senin gözlerin mi?

Dolunay Sözleri

Yolumu ay ışığında bulurum. Ay ışığı kalbimin en derinliklerinden sana ulaşır. Öylesine arı, duru ve tertemiz… Ay ışığında şarkılar söylerim. Sazımın tellerinde takılı ayın şavkı..dirhem dirhem…katre katre…

Gönlümde bir festival var bu gece. Ay ışığı geceme eşlik eder ne şahane. Cebimde umutlarım ve bir yanda sevdam, dilimde türkülerim… Sen geleceksin diye bu kalp dokuz sekizlik atar öylece. Sen geleceksin diye. Bir gece ayın şavkı eşliğinde…

Hiç düşündün mü ay bu kadar karanlıkta nasıl bu kadar ışık saçıyor diye? Kalbi temiz olanlar da böyle. Ne kadar kötülük yapılırsa yapılsın, gönlü temiz olanlar ay ışığı kadar ışık saçıyorlar etraflarına.

Ay doğmuyorsa kabahati kendinde ara demiş Mevlana. O sevda gönlüne doğmuyorsa, sen de kabahati kendinde ara.

Ay bakışlı insanlar tanıdım. En acımasız zamanlarda acılarıma ortak olan. Ay gülüşlü insanlar tanıdım dünyayı o gülüşlere sığdıran. Ay benizli insanlar gördüm, gönlünde katmer katmer çiçekler açan.

Ay bugün pencereme gelir diye umut ettim epeyce. Bir süre sonra kapım çalındı. İnceden araladım, bir ışık huzmesi dokundu yüzüme. Ay ışığı ile odama doldu. Anladım ki biz insanlar her zaman her şeyi aynı yerde görmeyi istememeliyiz. Farklılıklar hem gönlümüzde hem de zihnimizde.

Gönlümün en derinliklerine sakladım bu gece ayın ışığını. Sevda ayın ışığının kanadında. Haydi durma sen de koş yakala.

Gökyüzünü sever ay. Ay geceyi de sever. Ay yıldızlarla dosttur. Ne güzeldir ki sadece ışığı yoktur bu mucize gezegenin. İnsanların içlerini aydınlatan devasa bir yüreği vardır. Bundan mütevellit ayın aşığı da çoktur.

Bir masal kitabı gibidir hayat. Işığın varsa aydınlık yaşarsın. Gökyüzü gibidir hatta. Gökyüzüne dokunan ise ayın o deli delişmen şavkıdır. Gökyüzü her gece masallarını ayın şavkı ile dünyaya okur.

Ay dedeye misafir olacağım bugün. Yıldızları sayacağım tek tek. Denizden yakamoz toplayacağım. Geceyle dost olacağım bugün. Buyu sen de gel. Birlikte içelim demli çayımızı.

Ay ile ilgili sözler yazımızın sonuna geldik.

Yazıyı Oyla post

Bir cevap yazın