Acılı Sözler

acılı sözler

Acılı sözler yazımızda duygusal acılı sözler, ağlatan acılı alıntılar 2022 ve kısa etkiletici acılı mesajlar bulabilirsiniz.

Acılı Sözler

En büyük acıyı vedalarda yaşarız. Ne öncesi düşünülür vedaların, ne sonrası. Giden gitti insanda geriye kaldı derin acısı.

Durdurun şu dünyayı inecek var desem indirir mi beni?  Dünyada çektiğim acı bitirdi beni, daha fazla çekemem bu kahrı!

Bu gidişler yaktı içimi! Sanki hiçbir şey yaşanmadı, yaşanmayacak bundan sonrası boşuna mı oldu onca gülüş, bekleyiş, sevgi, saygı, gözyaşı, emek…

Bu dert yaktı içimi, sonsuza kadar susmak İstiyorum! Şimdilerde boş duvarlar oldu en yakın arkadaşım sadece onlarla konuşmak, bakışmak, dertleşmek istiyorum.

Başıma geldi bu bela, dert, keder… Kaderimse bu acı, olsa da müebbet cezam çekerim paşa paşa. 

Bin parça oldum ah be hayat! Daha ne yapayım da yaranayım sana? Sende bu yaralarımı sarsana.

Bu hasret öyle bir acı ki, işliyor içime garip bir sızı. 

Bir garip yolculuktayım! Bilinmezliğe gidiyorum… Ne yaptığımı, nereye gittiğimi bilmiyorum. Tek isteğim üstümdeki yükleri atmak, bunlardan kurtulmak.

Kaldırılamaz bu acı, aileden birinin kaybı. Ne diner bu acı, ne geçer bu sancı, nede anlar insan benliği bu kaybı. 

Ey be hayat! Adım attım başlayacaktım ki yürümeye, sen bana öyle bir tekme attın ki bulandım kire, çamura. Şimdi ne silinir bu leke, nede diner geride bıraktığı bu acı.

Ey sevgili! Beni burada bırakıp gidiyorsun da geride bıraktığın bu acılı kalbimin, viran olmuş bu şehrin arkandan feryadını duymaz mısın? 

Her elvedanın ardında bir kalp kırıklığı kalıyor bende. Bir bilinmezlik uçurumunun kenarında buluyorum kendimi. Ne yapacağım, nereye varacağım…

Sevdam, Meleğim Annem! ölüp beni böyle bırakıp gidiyorsun da içimdeki bu acı nasıl sönecek, nasıl dinecek? Sen olmadan hiç gün olur mu bana, sabah olur mu bundan sonra gecelerim!

Daha fazlası içi Acı sözleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Bazı dertler vardır ne çaresi var, nede merhemi. İşler insanın içine,  çeker sineye katlanır sonuçlarına, acı bile işlemez yüreğine.

Ölüm öyle bir kederdir ki; dönmeyecek geriye sevgili, dönmeyecek geri anne, baba, eş, dost… Dönmeyecek giden, gittiği yerden. 

Aşk aşk dediğin nedir ki? Çal çal kemancı dinsin içimdeki bu acı. Dermanım olsun türküler, şarkılar. Nede olsa merhemim yok kanasın içimdeki ince sızı.

Uzun bekleyişler içindeyim. Ne geçmişten bir şey buldum, ne gelecekten umudum var. Mutlu son kim bilir gelecek mi, celsede kaç defa enkaza çevirecek bu benliğimi. 

Karanlık bir gecenin tam ortasındayım. Doğacak günün sabahından büyük beklentilerim var ama geriye kalan karanlık gecenin gündüzünden sadece hüzün kaldı içimde.

Bir bıkkınlık, bir melankolik ruh hali içindeyim. Alıp başımı gidesim var ama bilirim nereye gitsem bu dertte gelir benimle. Çünkü bu keder içimde, kalbimde. 

Nereye baksam seni görürüm hep yar! Olmasan bile yanımda sesin, nefesin, gülüşün, bakışın hala her an aklımda. Sensiz geçmiyor, saniyeler, dakikalar, günler…

Bu öyle bir ayrılık acısı ki anlatsam anlar mısın? Yoksa gülüp, sendeki derdin benimkinin yanında az olduğunu söyleyip dalga mı geçersin. 

Öyle zifiri bir yalnızlık karanlığındayım ki! Sonu yok, ucu yok, bucağı yok… Bilirim bitmeyecek bu yalnızlık ne geri gelecek beni burda böyle bırakıp giden sevgili , nede halimi soracak. Benden bi haber, bense ondan uzakta mecnun misal.

Ah vatanım, ah vatanım! Bu gurbetlik bitirdi beni, tüketti sabrımı. Dağlarını, taşlarını, havasını içime kana kana çekmedim. Senden ayrı kaldım bu vuslatı kaldıramıyorum gayrı. 

Dünün pişmanıyım ben! Dün yapmadıklarım, yapamadıklarımın keşkesi yedi bitirdi içimi. Bu keşkeleri, keşke geri alabilsem, yaşasam doya sıya kalmasa içimde hiçbir eksik, hiçbir keşke.

Ölmüş yiğidin başında ağlar acılı anası. ‘Ah evlat’ der ama bilmez canı evladı gitti artık vermez bir cevap. Aslında bilsede gelmeyecek cevap döker içini yinede can parçasına. 

Bekleyişler en büyük kahırdır. Bitse bu olmayacak olanı bekleme tutkusu. En çokta bu üzer insanı umutsuzluk, umarsızlık.

Hayattan soğuyan bir yanım var sakın o tarafa denk gelme. Nasıl ki kendimden soğudum senden de soğumak istemem asla. 

Acılar doğduğumdan beri benimle kimliğim olmuş adeta onlarla doğdum, onlarla büyüdüm. Bırakmıyorlar bir türlü yakamı.

Acı acı dediğin nedir hacı! İki saat ağlarsın üstüne dökersin bol bol gözyaşı… 

Ne güzel ümitler beslemiştim sana, neden böyle yaptın bana  bırakıp gittiğinde hiç mi düşünmedin bu sevgili arkandan kan ağlar senelerce.

Eleştirirken önce kendine bak. Geride kalp kırıklığı acı bıraktığını bilmez misin.

Duygusal Acılı sözler

Mazide kaldı tüm hayaller, oysa böyle mi olacaktı hayatlar.

Zaten hayatımda hiç birşey yolunda gitmiyordu keşke sende yanımda olsaydın beni bırakıp girmeseydin. Bu acı beni daha çok kahretti. 

Çok şeylerin tekrarı yoktur mesela ; sevgili ile yaşanacak dakikalar, aileye geçirilecek bazı özel zamanlar.

Anne ne acılar ile evladını er eder. Bir kadın gelip evladını heder eder. 

Yalan oldu geçmiş acılar, mühüm olan gelecek gerçekler.

Yaşadımda ne kaldı bu dünyada acılardan başka, ben yaşamak istemiyorum bundan sonra hayatta. 

Var git dostum selam söyle acılarıma, takmıyorum bundan sonra hiçbirini. Ama dostum sende geri gel, kalma o acılarımla.

Neden kimse kimseyi olduğu gibi kabul etmiyor acıları ile, hataları ile, geçmişi ile. Bu kabul edilmeyişten sebep bitiyor büyük aşklar, büyük dostluklar, büyük arkadaşlıklar, mutlu yuvalar. 

Gökyüzü hüzünlenip ağlamasa, yeryüzü nasıl yeşerir, güler, uyanır yeniden.

Acı, keder hepsi geçer insanda sağlık olsun yeter. 

Nasıl olsa günler, acılar paylaştıkça geçer.

Nasıl sevdim seni zalim! Kalbim bin  parça acı ile dolu, bu hayat zaten beni yordu bir bilsen gidişin bana nasıl koydu. 

Göklerde gördüğüm yıldızım, yeryüzünde ki meleğim hani beni çok seviyordun nasıl bu kadar acımadan beni terkettin, beni bu kederle bıraktın.

İşimi, aşımı kaybettim. Dayanılmaz bir acı içindeyim. Çaresiz, rotasını kaybeden bir gemi gibiyim. 

Kim ardında ayrılığı ve çileyi bırakmak istemez ki. Bu hayal kırıklıklarından, naçarelikten kurtulmak rahatlatır insanı, benliğini.

Kıymetsiz insan yoktur, Kıymete fiyat biçen vardır. Bu kıymet bilmezler yüzündendir insandaki acı ve keder… 

Her acı tahammül edilemez değil. Hele ki hainin bıraktığı acı, düşmanın bıraktığı acı aynı bir sinek ısırığı gibidir gelip geçici.

Bitmiyor bazı dertler, kederler adeta insanın kanını emiyor, kemiklerini eritiyor, iliklerini  bitiriyor. 

Sevdiği kişiyi kaybedince insanın etrafında ki kalanlarda adeta ölü gibidir.

Toprak için ağlayanlar bulutlara boşuna bakıyorsun, senin için gözyaşı döken, acı çekeni göremedikten sonra. 

Bir insan bir insana saatlerce neyi anlatır merak ederiz bazen, ama bir gönül bir başka gönülü yıllarca ağlatır farkına bile varmayız. Gizli gizli acısını çeker.

Bulutlardan yağan sağanak yağmur kadar acı bıraktın içimde, sana harcadığım tüm zamanı geri kazanmak için artık umursamıyacağım hiçbir şeyi sıra bende. 

Kayıp giden zamandan acıdan başka söyle ey sevgili ne verdin bana? İnsanım ya bende..

İnsan hayatında yediği aş kadar, yaşadığı aşk kadar hayatında acı çeker. Onun için az yemeli insanoğlu, az sevmeli bu hayatta. 

Acılı sözler yazımızın sonuna geldik.

2.5/5 - (4 votes)

“Acılı Sözler” üzerine 5 yorum.

Bir cevap yazın